ԳԿՄԿ վարչակազմի հանդիպումը 2022-2023 ուստարվա մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողների հետ
Ս.թ. սեպտեմբերի 9-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում տեղի ունեցավ հանդիպում ԳԿՄԿ վարչակազմի անդամների և 2022-2023 ուստարում ընդունված մագիստրատուրայի 1-ին կուրսի ուսանողների միջև՝ միմյանց հետ ծանոթանալու և Կենտրոնի ուսումնական գործընթացը ներկայացնելու նպատակով:
Ողջույնի խոսքով հանդես եկավ ԳԿՄԿ ուսումնական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Երջանիկ Զարգարյանը, ով ուսանողներին ներկայացրեց ուսումնական գործընթացին առչնվող կանոնակարգերը, գնահատման մեթոդաբանությունը, քննական շրջանի կազմակերպման կարգը և մագիստրոսական կրթական ծրագրերին վերաբերող այլ հարցեր:
Շնորհավորելով ուսանողներին նոր ուսումնական տարվա կապակցությամբ՝ ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը ներկայացրեց Կենտրոնի ուսումնական գործընթացի կանոնակարգը, վճարովի համակարգում սովորող ուսանողների ուսման վարձի զեղջման հնարավորությունները, ինչպես նաև վարձավճարի փոխհատուցման նպատակով եկամտային հարկի գումարների վերադարձման համար դիմումների ներկայացման կարգն ու ժամկետները:
Կենտրոնի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժնի պետ Արմեն Եղոյանն իր հերթին ներկայացրեց Moodle հեռավար հարթակից օգտվելու ուղեցույցը, ինչպես նաև այն բոլոր հնարավորություններն ու գործիքակազմը, որոնք անհրաժեշտ են ուսուցման ընթացքում հարթակն արդյունավետ օգտագործելու համար:
Հանդիպմանը մասնակցում էր նաև Կենտրոնի իրավախորհրդատու Լիլիթ Խառատյանը, ով ներկայացրեց ուսանողների հետ անհատական պայմանագրերի կնքման ընթացակարգը և իր պատրաստակամությունը հայտնեց ցանկացած իրավական հարցի աջակցության և կարգավորման գործում:
Հանդիպման ավարտին Կենտրոնի հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Լիլիթ Ադամյանը համառոտ ներկայացրեց Կենտրոնի՝ ուսանողներին ընձեռած բազմաթիվ հնարավորությունները, հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի համագործակցության շրջանակը ուսանողների հետ և կարևորեց ուսանողների ակտիվ ներգրավվածությունը ինչպես Կենտրոնում կազմակերպվող տարբեր միջոցառումներում, այնպես էլ ստեղծված համատեղ հաղորդակցման հարթակի քննարկումներում, որոնք նպատակ ունեն վեր հանել ուսանողների ուսումնական և մասնագիտական կարիքները և ոչ ֆորմալ կրթական գործընթացը կազմակերպել դրանց հիման վրա:

Встреча администрации МНОЦ со студентами 1-го курса магистратуры 2022-2023 учебного года
9 сентября с.г. в Международном научно-образовательном центре НАН РА состоялась встреча членов администрации МНОЦ и студентов 1-го курса магистратуры, поступивших в 2022-2023 учебном году, с целью ознакомления друг с другом и представления учебного процесса Центра.
С приветственной речью выступил замдиректор МНОЦ по учебной работе Ерджаник Заргарян, который представил студентам регламенты учебного процесса, методологию оценивания, порядок организации экзаменационного периода и другие вопросы по осуществлению образовательной деятельности.
Поздравив студентов с началом нового учебного года, декан МНОЦ Атом Мхитарян представил регламент образовательного процесса и правила внутреннего распорядка Центра, возможности предоставления скидок в оплате обучение студентов, а также механизмы и сроки подачи заявлений для возмещения платы за обучения путем компенсации подоходного налога.
Руководитель отдела информационных технологий Центра Армен Егоян в свою очередь представил руководство по использованию платформы дистанционного обучения Moodle, а также все те возможности и инструменты, которые необходимы для эффективного использования портала электронного обучения.
Во встрече также принимала участие юрист-консультант Центра Лилит Харатян, которая представила процесс заключения индивидуальных договоров со студентами и выразила готовность поддержать и урегулировать любой правовой вопрос.
В завершение встречи руководитель отдела общественных связей и карьеры Лилит Адамян вкратце представила широкие возможности для студентов, предоставленных Центром, рамки сотрудничества отдела общественных связей и карьеры со студентами и отметила важность активного вовлечения студентов как в различных мероприятиях МНОЦ, так и в текущих обсуждениях, организуемых в совместной коммуникационной платформе, с целью выявления учебных и профессиональных потребностей студентов и организации неформального образовательного процесса на их основе.