Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հանդիպեց տարբեր ոլորտներում հաջողություններ արձանագրած երիտասարդների հետ
Փետրվարի 10-ին Մայր աթոռ Սուրբ Էջմիածնում Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն ընդունեց կրթության, գիտության, մշակույթի, սպորտի և մի շարք այլ բնագավառներում հաջողություններ արձանագրած, մրցանակակիր և հայրենիքի հասարակական կյանքում և հայրենի սահմանների պաշտպանության գործում զգալի ներդրում ունեցող հարյուր քսան երիտասարդների։ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հանրային կապերի և զբաղվածության բաժնի աշխատակիցներն ու կենտրոնի 15 լավագույն մագիստրանտները նույնպես մասնակցեցին այս անչափ տպավորիչ հանդիպմանը:
Ամենայն Հայոց Հայրապետն իր խոսքը բացեց Սուրբ Սարգսի տոնի առիթով շնորհավորական ուղերձով և մաղթանքով: Վեհափառ Հայրապետն ընդգծեց, որ նման երիտասարդների դերակատարությունը մեծ է հայրենիքի շենացման ու հզորացման, հայ եկեղեցու պայծառացման և հայ ժողովրդի արժանավայել կյանքի կերտման գործում: Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը կարևորեց եկեղեցու դերը ազգի զարգացման և պահպանման գործում՝ հորդորելով երիտասարդներին մասնակցել հայ եկեղեցու հովանու ներքո գործող երիտասարդական միությունների գործունեությանը, ներդրում ունենալ եկեղեցու առաքելության արդյունավորման գործում և մշտապես քայլել դեպի Աստված տանող ճանապարհով, քանի որ այդ ընթացքը հոգևոր մխիթարություն է պարգևում, օգնում բացահայտել սեփական ինքնությունը, հաղորդակից դառնալ հոգևոր արժեքներին և հարուստ ժառանգությանը:
Հանդիպման ընթացքում Նորին Սրբությունը պատասխանեց նաև երիտասարդների հարցերին՝ երիտասարդ-հոգևորական կապի ամրապնդման, եկեղեցական կյանքի և երիտասարդական միությունների, Սփյուռքում հայապահպանության խնդիրների, հանրակրթական դպրոցներում «Հայ եկեղեցու պատմություն» առարկայի դասավանդման, պատմական սրբավայրերի պահպանության և հոգևոր կյանքին ուղղված զանազան մարտահրավերների վերաբերյալ։
Վերջում Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսը հորդորեց երիտասարդներին ապրել ու արարել սիրով և հայրենիքի հանդեպ հավատարմությամբ:
Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսն անձամբ օրհնեց ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ՈՒԳԸ նախագահին, որի պսակադրության արարողությունը տեղի էր ունենալու նույն օրը:

The Catholicos of All Armenians met with young people who have achieved success in various fields
On February 10, in the Mother See of Holy Etchmiadzin, His Holiness Karekin II, Supreme Patriarch and Catholicos of All Armenians, welcomed hundreds of twenty young people who have made significant contributions to education, science, culture, sports and many other fields that have made significant contributions to the public life and homeland security. The staff of the Public Relations and Employment Department of the ISEC NAS RA and the 15 top masters of the Center also participated in this very impressive meeting.
The Catholicos of All Armenians opened his remarks with a congratulatory message and wishes. His Holiness emphasized that the role of such young people is essential to the prosperity and prosperity of the homeland, the enlightenment of the Armenian Church and the creation of a dignified life for the Armenian people. The Catholicos of All Armenians highlighted the role of the church in the development and preservation of the nation, urging the youth to participate in the activities of youth unions under the auspices of the Armenian Church, to contribute to the fulfillment of the mission of the church, and to constantly walk in the path to God, as this process provides spiritual comfort, helps reveal oneself identity, sharing spiritual values and rich heritage.
During the meeting, His Holiness also answered the youth's questions on youth-clergy bonding, church life and youth unions, issues on preservation of the Armenian identity in the Diaspora, teaching the subject of "Armenian Church History" in secondary schools, preservation of historical sanctuaries, and various challenges to spiritual life.
In the end, the Catholicos of All Armenians exhorted the youth to live and create with love and devotion to the homeland.
The Catholicos of All Armenians personally blessed the President of SSS of ISEC NAS RA, whose wedding ceremony was to be held on the same day.