Մասնագիտական կրթական ծրագրերի բարելավումը՝ որակի կարևոր չափանիշ
Սույն թվականի հոկտեմբերի 2-4-ը ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի վարչական անձնակազմից ԳԿՄԿ որակի ապահովման բաժնի պետ Նարինե Վարդանյանը, ԳԿՄԿ ուսումնական մասի պետ Երջանիկ Զարգարյանը, «Տնտեսագիտություն և կառավարում» ամբիոնի վարիչ Կարեն Սարգսյանը և նույն ամբիոնի վարիչի տեղակալ Նարինե Մանուկյանը մասնակցեցին վերապատրաստման դասընթացի ՀՀ որակի ապահովման ազգային կենտրոնում:
Եռօրյա դասընթացի շրջանակներում քննարկվեցին մասնագիտական կրթական ծրագրերի ուժեղ և թույլ կողմերը, որակի ապահովման մեխանիզմները, անդրադարձ կկատարվեց առարկայական ծրագրերի պլանավորմանը և ուսանողի առաջընթացի ճանապարհային քարտեզին, կարևորվեց կրթական վերջնարդյունքների հստակ սահամնումը ինչպես առանձին դասընթացների, այնպես էլ ողջ կրթական ծրագրի համատեքստում։
Դասընթացը վարում էին ՈԱԱԿ տնօրեն Ռուբեն Թոփչյանը և շահակիցների հետ կապերի պատասխանատու Լիլիթ Զաքարյանը:
Նարինե Վարդանյանի խոսքով` սովորելով մենք սովորեցնում ենք, ձեռք բերված փորձի փոխանցմամբ փորձելու ենք բարելավել ինչպես առարկայական նկարագրերը, այնպես էլ ՄԿԾ-ները, ինչը իր հերթին կնպաստի կրթության որակի ներքին համակարգը զարգացմանն ու բարելավմանը:

Improvement of professional education programs as an important quality standard
On October 2-4 , 2019 Narine Vardanyan, Head of the ISEC Quality Assurance Department, Yerjanik Zargaryan, Head of Educational Department, Karen Sargsyan, Head of the Economics and Management Department and Narine Manukyan, Deputy Head of the Chair Participated in a training course at the RA National Quality Assurance Center participated in a training course at the RA National Quality Assurance Center.
The three-day course focused on the strengths and weaknesses of professional education programs, quality assurance mechanisms, curriculum planning and student progression roadmaps, highlighting the importance of educational outcomes for individual courses as well as for the entire curriculum.
The training was conducted by NQAC Director Ruben Topchyan and Lilit Zakaryan, stakeholder relations officer.
According to Narine Vardanyan, as we learn as we teach, we will try to improve both the subject descriptions and the PETs through the experience gained, which in turn will contribute to the development and improvement of the internal quality system of education.