ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ որակի ապահովման բաժին
Սույն թվականի փետրվարի 26-ին ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթակն միջազգային կենտրոնի Որակի ապահովման բաժնի նախաձեռնությամբ հրավիրվել էր Որակի ապահովման մշտական հանձնաժողովի նիստ: Թեման բարելավման պլանի ընթացքի քննարկումն էր: Նիստի մասնակցիցները վերանայեցին անկատար մնացած գործողությունները և նշանակեցին կատարման նոր ժամկետներ Բարելավման պլանով նախատեսված յուրաքանչյուր չափորոշիչի համար։
Նիստի ընթացքում վերանայվեց և վերափոխվեց նաև դասախոսի վերաբերյալ անհրաժեշտ փաստաթղթերի ցանկը (փաստաթղթային և էլեկտրոնային տարբերակով)։
Հանձնաժողովի նախագահ Ն. Վարդանյանը ներկայացրեց և քննարկման դրեց նաև Որակի ապահովման բաժնի կողմից իրականացված կառավարման և վարչարարության արդյունավետության գնահատմանն ուղղված հետազոտության արդյուքների վերլուծությունը, որի տվյալների վրա հիմնվելով նիստի ընթացքում որոշվեց քայլեր կատարել պրոֆեսորադասախոսական աձնակազմի տեղեկացվածության մակարդակի բարձրացման ուղղությամբ։

По инициативе отдела обеспечения качества образования МНОЦ НАН РА 26 февраля с.г. было проведено заседание Постоянной комиссии по обеспечению качества образования. Тема обсуждения - процесс улучшения плана по обеспечению качества образования. Участники заседания пересмотрели оставленную часть незавершённых действий и назначили новые сроки выполнения для каждого стандарта, предусмотренного Планом улучшения качества образования.
На заседании также был пересмотрен список необходимых документов для преподавателей (на уровне бумажных и электронных документов).
Председатель комиссии Н. Варданян также представила для обсуждения выполненный со стороны отдела исследовательский анализ результатов по оцениванию эффективности управления и администрирования. На основе данных анализа было решено сделать шаги в направлении повышения информационного уровня профессорско-преподавательского состава.