ԳԿՄԿ շրջանավարտներն ստացան իրենց մագիստրոսական դիպլոմները
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական կենտրոնում տեղի ունեցավ դիպլոմների հանձնման ավարտական միջոցառումը:
ԳԿՄԿ-ն ճանապարհեց «Գործարար վարչարարություն», «Հանրային կառավարում», «Կրթության կառավարում» և «Ընդհանուր և հայ լեզվաբանություն» մագիստրոսական կրթական ծրագրերի 2022/2023 ուստարվա շրջանավարտներին:
ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, ողջունելով և շնորհավորելով մագիստրոսներին, մաղթեց հաջողություն հետագա բոլոր նախաձեռնություններում և հորդորեց մշտապես պահել բուհի հետ սերտ կապն ու շարունակել ԳԿՄԿ-ի առաքելությունը՝ փոխանցելով այն սերնդեսերունդ:
Կառավարման և տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչ Կարեն Սարգսյանը կոչ արեց շրջանավարտներին վստահությամբ մտնել կյանքի նոր փուլ, քանի որ ԳԿՄԿ-ում ստացած գիտելիքների հարուստ պաշարը կօգնի հարթել իրենց մասնագիտական նոր ճանապարհը:
Լեզվաբանության ամբիոնի վարիչ Մերի Սարգսյանն էլ իր հերթին շնորհավորելով շրջանավարտներին՝ հպարտությամբ նշեց, որ այսօր արդեն շատերն օգտվելով ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ընձեռած հետբուհական մասնագիտական կրթական ծրագրերի լայն հնարավորություններից՝ ընդունվել են ԳԿՄԿ ասպիրանտուրա և շարունակելու են ընդլայնել իրենց մասնագիտական կարողություններն արդեն այս շրջանակում:
Մանկավարժության ամբիոնի վարիչ Հայկ Պետրոսյանն էլ մաղթեց շրջանավարտներին մասնագիտական բազում վերելքներ և ձեռքբերումներ, որպեսզի մեր երկրի զարգացման ճանապարհին կարողանան ներկայանալ մասնագիտական լավագույն լուծումներով և փորձով:

Awarded Master's Degrees to ISEC Graduates
The International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia hosted the graduation ceremony and diploma awarding on September 11.
ISEC sent off the graduates of the 2022-2023 academic year of "Business Administration", "Public Administration", "Educational Management" and "General and Armenian Linguistics" master's educational programs.
In addition to congratulating and welcoming the masters, Atom Mkhitaryan, the Dean of ISEC, wished them success in all future initiatives and urged them to always maintain close relations with the university and carry on the mission of ISEC by passing it on from generation to generation.
Karen Sargsyan, the Head of the Department of Management and Economics, encouraged graduates to approach their new stage of life with confidence, since the extensive knowledge they have gained at ISEC will help them forge their new career path.
When congratulating the graduates, Mary Sargsyan, the Head of the Linguistics Department, proudly noted that many of them had already taken advantage of the numerous post-university educational opportunities offered by ISEC and had been accepted to the PhD programs and would continue to develop their professional skills within this framework.
Hayk Petrosyan, the Head of the Department of Pedagogy, wished the graduates much success in their careers so they could lead our nation's development with the best professional solutions and experience.