ԳԿՄԿ շրջանավարտներն ստացան իրենց մագիստրոսական դիպլոմները
Սեպտեմբերի 11-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական կենտրոնում տեղի ունեցավ դիպլոմների հանձնման ավարտական միջոցառումը:
ԳԿՄԿ-ն ճանապարհեց «Գործարար վարչարարություն», «Հանրային կառավարում», «Կրթության կառավարում» և «Ընդհանուր և հայ լեզվաբանություն» մագիստրոսական կրթական ծրագրերի 2022/2023 ուստարվա շրջանավարտներին:
ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, ողջունելով և շնորհավորելով մագիստրոսներին, մաղթեց հաջողություն հետագա բոլոր նախաձեռնություններում և հորդորեց մշտապես պահել բուհի հետ սերտ կապն ու շարունակել ԳԿՄԿ-ի առաքելությունը՝ փոխանցելով այն սերնդեսերունդ:
Կառավարման և տնտեսագիտության ամբիոնի վարիչ Կարեն Սարգսյանը կոչ արեց շրջանավարտներին վստահությամբ մտնել կյանքի նոր փուլ, քանի որ ԳԿՄԿ-ում ստացած գիտելիքների հարուստ պաշարը կօգնի հարթել իրենց մասնագիտական նոր ճանապարհը:
Լեզվաբանության ամբիոնի վարիչ Մերի Սարգսյանն էլ իր հերթին շնորհավորելով շրջանավարտներին՝ հպարտությամբ նշեց, որ այսօր արդեն շատերն օգտվելով ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ընձեռած հետբուհական մասնագիտական կրթական ծրագրերի լայն հնարավորություններից՝ ընդունվել են ԳԿՄԿ ասպիրանտուրա և շարունակելու են ընդլայնել իրենց մասնագիտական կարողություններն արդեն այս շրջանակում:
Մանկավարժության ամբիոնի վարիչ Հայկ Պետրոսյանն էլ մաղթեց շրջանավարտներին մասնագիտական բազում վերելքներ և ձեռքբերումներ, որպեսզի մեր երկրի զարգացման ճանապարհին կարողանան ներկայանալ մասնագիտական լավագույն լուծումներով և փորձով:

Выпускникам МНОЦ были вручены магистерские дипломы
11 сентября в Международном научно-образовательном центре НАН РА состоялось торжественная церемония вручения дипломов.
МНОЦ провожал выпускников 2022/2023 учебного года по образовательным программам магистратуры "Деловое администрирование", "Публичное управление", "Менеджмент образования" и "Общее и армянское языкознание".
Приветствуя и поздравляя магистров, декан МНОЦ Атом Мхитарян пожелал им успехов во всех дальнейших начинаниях и призвал всегда поддерживать тесную связь с вузом, продолжая миссию МНОЦ и передавая ее из поколения в поколение.
Заведующий кафедрой управления и экономики Карен Саргсян призвал выпускников с уверенностью вступить в новый этап жизни, поскольку богатый запас знаний, приобретенный в МНОЦ, поможет им проложить новый профессиональный путь.
Заведующая кафедрой языкознания Мери Саргсян, в свою очередь, поздравив выпускников, с гордостью отметила, что уже сегодня многие из них, воспользовавшись широкими возможностями послевузовского профессионального образования, предоставляемых МНОЦ НАН РА, приняты в аспирантуру и уже в ее рамках расширят свои профессиональные способности.
Заведующий кафедрой педагогики Айк Петросян пожелал выпускникам профессиональных успехов и достижений, для того чтобы они смогли представить лучшие профессиональные решения и свой опыт на пути развития нашей страны.