Կրթավճարի մրցույթ ՀՕՖ-ից
Հայ օգնության ֆոնդը (ՀՕՖ) «Արմինե և Կարապետ Զամբակ կրթավճար» ծրագրի շրջանակում ՀՀ մի շարք բուհերի ընտրված կրթական ծրագրերի, այդ թվում՝ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի «Կենսաբազմազանության ուսումնասիրություն և պահպանություն» կրթական ծրագրի մագիստրատուրայի առկա բաժնի առաջին կուրսի ուսանողների համար հայտարարում է մրցույթ, որի արդյունքում հաղթողներին կհատկացվի կրթավճար:
Հաղթողների ուսման վարձը (մասնակի կամ ամբողջությամբ) կվճարի ՀՕՖ-ը ամերիկահայ բարերարներ Արմինե և Կարապետ Զամբակների անվան հիմնադրամի կողմից հատկացրած միջոցներից:
Մրցույթին կարող են մասնակցել այն ուսանողները, ովքեր՝
⠂Ունեցել են բարձր առաջադիմություն բակալավրի ծրագրով սովորելու տարիներին (ՄՈԳ-ը` 14-ից բարձր)։
⠂Ընդգրկված են հասարակական ու քաղաքացիական նախաձեռնություններում:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է 2025թ. օգոստոսի 10-ից սեպտեմբերի 29-ը։ Սույն ծրագրում ուսանողի ընդգրկման վերջնական որոշումը կայացնելու է ՀՕՖ-ի կրթական ծրագրերի հանձնաժողովը մինչև 2025թ. սեպտեմբերի 5-ը, որից հետո ուսանողի և ՀՕՖ-ի միջև կկնքվի պայմանագիր:
Դիմումի կարգին ծանոթանալու, անհրաժեշտ փաստաղթերի ցանկը տեսնելու և դիմում-հայտ ուղարկելու համար անցել հղումով՝ https://form.jotform.com/250765964758172 ։

Конкурс на получение образовательного гранта от Армянского фонда помощи (АФП)
Армянский фонд помощи (АФП) в рамках программы «Стипендия Армине и Карапета Замбак» объявляет конкурс на получение образовательного гранта для студентов первого курса очной магистратуры ряда образовательных программ вузов Республики Армения, в том числе магистерской программы «Исследование и сохранение биоразнообразия» Международного научно-образовательного центра Национальной академии наук Армении.
Победителям конкурса будет предоставлен грант на оплату обучения. Стоимость обучения (полностью или частично) будет оплачена Армянским фондом помощи за счёт средств, выделенных фондом имени армяно-американских благотворителей Армине и Карапета Замбак.
К участию в конкурсе допускаются студенты, которые:
• Обладали высокой успеваемостью в период обучения по программе бакалавриата (средний балл выше 14 по 20-балльной шкале);
• Участвуют в общественных и гражданских инициативах.
Срок подачи заявок — с 10 августа по 29 сентября 2025 года.
Окончательное решение о включении студента в программу будет принято Комиссией по образовательным программам АФП до 5 сентября 2025 года. После этого между студентом и АФП будет заключён договор.
Чтобы ознакомиться с условиями подачи заявки, списком необходимых документов и отправить заявку, перейдите по ссылке: