Կրթավճարի մրցույթ ՀՕՖ-ից
Հայ օգնության ֆոնդը (ՀՕՖ) «Արմինե և Կարապետ Զամբակ կրթավճար» ծրագրի շրջանակում ՀՀ մի շարք բուհերի ընտրված կրթական ծրագրերի, այդ թվում՝ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի «Կենսաբազմազանության ուսումնասիրություն և պահպանություն» կրթական ծրագրի մագիստրատուրայի առկա բաժնի առաջին կուրսի ուսանողների համար հայտարարում է մրցույթ, որի արդյունքում հաղթողներին կհատկացվի կրթավճար:
Հաղթողների ուսման վարձը (մասնակի կամ ամբողջությամբ) կվճարի ՀՕՖ-ը ամերիկահայ բարերարներ Արմինե և Կարապետ Զամբակների անվան հիմնադրամի կողմից հատկացրած միջոցներից:
Մրցույթին կարող են մասնակցել այն ուսանողները, ովքեր՝
⠂Ունեցել են բարձր առաջադիմություն բակալավրի ծրագրով սովորելու տարիներին (ՄՈԳ-ը` 14-ից բարձր)։
⠂Ընդգրկված են հասարակական ու քաղաքացիական նախաձեռնություններում:
Դիմումների ընդունման վերջնաժամկետն է 2025թ. օգոստոսի 10-ից սեպտեմբերի 29-ը։ Սույն ծրագրում ուսանողի ընդգրկման վերջնական որոշումը կայացնելու է ՀՕՖ-ի կրթական ծրագրերի հանձնաժողովը մինչև 2025թ. սեպտեմբերի 5-ը, որից հետո ուսանողի և ՀՕՖ-ի միջև կկնքվի պայմանագիր:
Դիմումի կարգին ծանոթանալու, անհրաժեշտ փաստաղթերի ցանկը տեսնելու և դիմում-հայտ ուղարկելու համար անցել հղումով՝ https://form.jotform.com/250765964758172 ։

Scholarship Competition from the Fund for Armenian Relief (FAR)
The Fund for Armenian Relief (FAR), within the framework of the “Armine and Karapet Zambak Scholarship” program, announces a scholarship competition for first-year master’s students enrolled in select academic programs at various universities in the Republic of Armenia, including the “Biodiversity research and conservation” program at the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of Armenia.
Winners of the competition will receive tuition coverage (either partial or full), funded through resources provided by the foundation established in the name of Armenian-American philanthropists Armine and Karapet Zambak.
Eligible applicants must:
• Have demonstrated high academic performance during their undergraduate studies (GPA above 14 on a 20-point scale);
• Be actively involved in social and civic initiatives.
Application period: August 10 to September 29, 2025.
The final decision regarding student selection will be made by FAR’s Educational Programs Committee by September 5, 2025. A contract will then be signed between the selected student and FAR.
To learn more about the application process, required documents, and to submit your application, please visit the following link: