Աշխատանքային քննարկում ՄԵՆՎԻՊՐՈ ծրագրի շրջանակներում
ՀՀ ԳԱԱ էկոլոգանոոսֆերային հետազոտությունների կենտրոնի նախաձեռնությամբ ս/թ մարտի 25-ին «Շրջակա միջավայրի պաշտպանություն (բնապահպանություն)» կրթական ծրագրերի արդիականացում Հայաստանի և Վրաստանի համար» Էրազմուս+ կարողությունների զարգացման ծրագրի ՀՀ գործընկերները՝ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը, էկոլոգանոոսֆերային հետազոտությունների կենտրոնը և Գավառի պետական համալսարանն առցանց հանդիպում ունեցան՝ ՀՀ-ում 2021թ. անցկացվելիք ամառային դպրոցի կազմակերպչական հարցերը քննարկելու նպատակով: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին ամառային դպրոցի անցկացման ձևաչափը՝ հաշվի առնելով համաճարակի միտումները և գործող սահմանափակումները, ամառային դպրոցի անցկացման ժամկետները:
Ամառային դպրոցի հասանելիությունն ընդլայնելու նպատակով առաջարկվեց ամառային դպրոցն անցկացնել երկլեզու ձևաչափով /անգլերեն և հայերեն/: Գործընթացն առավել համակարգված դարձնելու նպատակով սահմանվեցին մասնագիտական աշխատանքային խմբեր:

Рабочее обсуждение в рамках программы MENVIPRO
По инициативе Центра эколого-ноосферных исследований НАН РА партнёры РА по программе возможностей Эразмус+ "Модернизация образовательных программ по защите окружающей среды (экология) для Грузии и Армении" (MENVIPRO) Международный научно-образовательный центр НАН РА, Центр эколого-ноосферных исследований НАН РА и Гаварский государственный университет провели онлайн встречу с целью обсуждения (25 марта 2021 года) организационных вопросов для предстоящей летней школы 2021 года.
Во время встречи стороны обсудили формат летней школы с учетом тенденций развития эпидемии, действующих ограничений и сроков проведения летней школы.
Для расширения доступности летней школы было предложено провести летнюю школу в двуязычном формате (английский и армянский). Были созданы профессиональные рабочие группы, чтобы придать процессу систематический характер.