Աշխատանքային քննարկում ՄԵՆՎԻՊՐՈ ծրագրի շրջանակներում
ՀՀ ԳԱԱ էկոլոգանոոսֆերային հետազոտությունների կենտրոնի նախաձեռնությամբ ս/թ մարտի 25-ին «Շրջակա միջավայրի պաշտպանություն (բնապահպանություն)» կրթական ծրագրերի արդիականացում Հայաստանի և Վրաստանի համար» Էրազմուս+ կարողությունների զարգացման ծրագրի ՀՀ գործընկերները՝ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը, էկոլոգանոոսֆերային հետազոտությունների կենտրոնը և Գավառի պետական համալսարանն առցանց հանդիպում ունեցան՝ ՀՀ-ում 2021թ. անցկացվելիք ամառային դպրոցի կազմակերպչական հարցերը քննարկելու նպատակով: Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկեցին ամառային դպրոցի անցկացման ձևաչափը՝ հաշվի առնելով համաճարակի միտումները և գործող սահմանափակումները, ամառային դպրոցի անցկացման ժամկետները:
Ամառային դպրոցի հասանելիությունն ընդլայնելու նպատակով առաջարկվեց ամառային դպրոցն անցկացնել երկլեզու ձևաչափով /անգլերեն և հայերեն/: Գործընթացն առավել համակարգված դարձնելու նպատակով սահմանվեցին մասնագիտական աշխատանքային խմբեր:

Working Discussion Within MENVIPRO Project
On the initiative of Center for Ecological Noosphere Studies of NAS RA on 25 March an online meeting was held within the frameworks of "Modernization of Environment Protection Studies Programmes for Armenia And Georgia" (MENVIPRO) Erasmus+ capacity building project with the Armenian partners – ISEC, CENS and Gavar State University to discuss the organizational matters of the summer school to be held in Armenia in 2021. In the course of this online meeting, the participants discussed the format of organizing the summer school taking into consideration the tendencies of the pandemic and the existing restrictions, as well as the time period of the summer school.
In order to extend the outreach of the summer school it was proposed to hold the summer school in two languages /English and Armenian/, as well as professional working groups were established for the purpose of facilitating and coordinating the organizational process.