ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ մագիստրանտների այցը ՀՀ փաստաբանների պալատ
Ս/թ հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի հանրային կապերի և զբաղվածության բաժնի, ԳԿՄԿ դասախոս, ՀՀ փաստաբանական դպրոցի տնօրեն Ս. Բաբայանի նախաձեռնությամբ մագիստրատուրայի իրավագիտության ամբիոնի 1-ին կուրսի ուսանողները այցելեցին ՀՀ փաստաբանների պալատ, որտեղ ծանոթացան կառույցի ստորաբաժանումներին, աշխատանքային գործընթացներին:
Ուսանողներին ընդունեց Փաստաբանների պալատի նախագահ Ա. Զոհրաբյանը՝ հանդես գալով ողջույնի խոսքով, ներկայացրեց ՀՀ իրավական համակարգում փաստաբանների դերակատարության կարևորությունը, խոսեց համնակարգում առկա խնդիրների և մասնագիտական այլ կարևոր հարցերի շուրջ:
Ս. Բաբայանը և Ա. Զոհրաբյանը ներկայացրին նաև Փաստաբանական դպրոց դիմելու կարգը, դասընթացների կազմակերպման գործընթացը և այլ մանրամասներ:

Визит магистрантов МНОЦ НАН РА в Палату Адвокатов РА
По инициативе отдела общественных связей и занятости МНОЦ НАН РА и директора адвокатской школы РА, преподавателя МНОЦ Бабаяна Симона студенты магистратуры 1-го курса кафедры юриспруденции посетили (4 октября с.г. ) Палату Адвокатов РА для ознакомления с ее подразделениями и трудовой деятельностью.
Студентов приветствовал председатель Палаты Адвокатов А. Зограбян, который в своей речи подчеркнул важную роль адвокатов в правовой системе РА, выделил ряд существенных проблем и других важные профессиональных вопросы. С. Бабаян и А. Зограбян представили как подать заявку для поступления в Адвокатскую школу, организацию учебного процесса и другие подробности.
Встреча прошла в теплой атмосфере, а воодушевленные студенты покинули Палату адвокатов, вооружившись новыми практическими знаниями.