ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ մագիստրանտների այցը ՀՀ փաստաբանների պալատ
Ս/թ հոկտեմբերի 4-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի հանրային կապերի և զբաղվածության բաժնի, ԳԿՄԿ դասախոս, ՀՀ փաստաբանական դպրոցի տնօրեն Ս. Բաբայանի նախաձեռնությամբ մագիստրատուրայի իրավագիտության ամբիոնի 1-ին կուրսի ուսանողները այցելեցին ՀՀ փաստաբանների պալատ, որտեղ ծանոթացան կառույցի ստորաբաժանումներին, աշխատանքային գործընթացներին:
Ուսանողներին ընդունեց Փաստաբանների պալատի նախագահ Ա. Զոհրաբյանը՝ հանդես գալով ողջույնի խոսքով, ներկայացրեց ՀՀ իրավական համակարգում փաստաբանների դերակատարության կարևորությունը, խոսեց համնակարգում առկա խնդիրների և մասնագիտական այլ կարևոր հարցերի շուրջ:
Ս. Բաբայանը և Ա. Զոհրաբյանը ներկայացրին նաև Փաստաբանական դպրոց դիմելու կարգը, դասընթացների կազմակերպման գործընթացը և այլ մանրամասներ:

The ISEC NAS RA students’ visit the Chamber of Advocates
On October 4, 2019, on the initiative of Public Relations and Career Department ,ISEC NAS RA lecturer and director of the RA Law School, S. Babayan the first year master students from the faculty of Law visited the RA Chamber of Advocates, where they got acquainted with the subdivisions and working processes of the institution.
Students there met the President of the Chamber of Advocates A. Zohrabyan. In his welcoming speech he presented the importance of the role of advocates in the legal system of the Republic of Armenia and spoke about the issues existing in the field and other important professional issues.
A. Babayan and A. Zohrabyan also presented the procedure of applying to the Law School, the process of organizing the courses and other details.
The meeting was held in a warm atmosphere. The students left the Chamber armed with new practical knowledge.