«Ես գիտեմ իմ իրավունքները» խորագրով դասընթացներ ԳԿՄԿ- ում
Ս.թ. նոյեմբերի 14-ից մինչև դեկտեմբերի 18-ը ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կոնտրոնի Իրավագիտության ամբիոնի, Շրջանավարտների հետ կապի և զբաղվածության բաժնի ու Ուսանողական գիտական ընկերության կողմից կազմակերպվեցին «Ես գիտեմ իմ իրավունքները» խորագրով մեկամսյա իրավաբանական դասընթացներ:
Դասախոսություններով հանդես եկան`
14.11.2018 Գրիգոր Թունյան «ԼՂՀ հակամարտությունը միջազգային իրավունքի տեսանկյունից»
15.11.2018 Կարեն Ամիրյան «Պետական իշխանության համակարգը Հայաստանի Հանրապետությունում, Սահմանադրական դատարան դիմելու ընթացակարգը»
16.11.2018 Գևորգ Հակոբյան «Գաղտնագրման և բլոկչեյն տեխնոլոգիաների կիրառությամբ գործիքների ՀՀ օրենսդրության գործող կարգավորումները» (կրիպտոարժույթներ, դրանց կարգավիճակը գործող օրենսդրությունում, տեխնոլոգիաների կիրառությունը էլեկտրոնային փողերի, արժույթների, ներդրումների և մի շարք այլ ոլորտներում, խնդիրները և հնարավոր լուծումները)
20.11.2018 Լիլիթ Խառատյան «Մարդու իրավունքներ»
21.11.2018 Ֆարմանյան Մարինե «Երեխաների իրավունքների պաշտպանության ներպետական և միջազգային երաշխիքները»
22.11.2018 Խլոյան Աշոտ «ՀՀ ընտանեկան իրավահավասարություն, ալիմենտ, ամուսնալուծություն, ամուսնական պայմանագիր»
26.11.2018 Գրիգոր Թունյան «Վարչարարությունը հարկային իրավախախտումների կապակցությամբ»
Գործնական պարապմունքներ՝
27.11.2018 Լիլիթ Խառատյան «Եվրադատարան դիմելու կարգը»
30.11.2018 Ռոման Ահարոնյան «Ընտրական իրավունք»
30.11.2018 Գևորգ Հակոբյան «Անձնական տվյալների պաշտպանություն»
04.12.2018 Անուշ Գասպարյան «Նախաքննության մարմինները»
05.12.2018 Աշոտ Խլոյան «Աշխատանքային իրավահարաբերությունները Հայաստանի Հանրապետությունում»
07.12.2018 Նորայր Նորիկյան «Համաներում »
11.12.2018 Անուշ Գասպարյան «Իրավական գերոնտոլոգիա» (իրավական գերոնտոլոգիայի տեսական հիմունքներ, տարեցների սահմանադրական իրավունքների ընդհանուր հիմքեր, տարեցների իրավունքների վերաբերյալ միջազգային իրավական փաստաթղթեր,  ինչպես նաև հսկողական կառուցակարգեր)
15.12.2018 Անուշ Գասպարյան «Իրավաբանական գրագրություն և իրավական տեխնիկա, իրավական ակտերի տեսակները, իրավական գրագրություն, իրավական տեխնիկա»

From November 14 to December 18, 2018 the ISEC NAS RA Department of Jurisprudence, Alumni and Career Development Department and Student Scientific Company organized "I Know My Rights" one month law courses.
Lectures were presented by:
14.11.2018 Grigor Tunyan "NKR conflict from perspective of international law"
15.11.2018 Karen Amiryan "The procedure for applying the system of state power to the Constitutional Court of the Republic of Armenia"
16.11.2018 Gevorg Hakobyan "Current regulations of RA legislation on encryption and blocker technology" (Cryptosystem, their status in the current legislation, the use of technology in electronic money, currencies, investments and a number of other areas, problems and possible solutions)
20.11.2018 Lilit Kharatyan "Human rights"
21.11.2018 Farmanyan Marine "Domestic and international guarantees for the protection of children's rights"
22.11.2018 Khloyan Ashot "RA Family equality ,alimony , divorce , marriage contract"
26.11.2018 Grigor Tunyan: "Administration on Tax Violations"
Practical trainings:
27.11.2018 Lilit Kharatyan "Procedure for applying to the European Court"
30.11.2018 Roman Aharonyan "Electoral Right"
30.11.2018 Gevorg Hakobyan "Personal data Protection"
04.12.2018 Anush Gasparyan "The preliminary investigation bodies "
05.12.2018 Ashot Khloyan "Labor law relations in the Republic of Armenia"
07.12.2018 Norayr Norikyan "Amnesty"
11.12.2018 Anush Gasparyan "Law gerontology "(theoretical basis of law gerontology , the foundations of the constitutional rights of older people, international law instruments regarding the rights of the elderly, as well as control mechanisms)"