«Ես գիտեմ իմ իրավունքները» խորագրով դասընթացներ ԳԿՄԿ- ում
Ս.թ. նոյեմբերի 14-ից մինչև դեկտեմբերի 18-ը ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կոնտրոնի Իրավագիտության ամբիոնի, Շրջանավարտների հետ կապի և զբաղվածության բաժնի ու Ուսանողական գիտական ընկերության կողմից կազմակերպվեցին «Ես գիտեմ իմ իրավունքները» խորագրով մեկամսյա իրավաբանական դասընթացներ:
Դասախոսություններով հանդես եկան`
14.11.2018 Գրիգոր Թունյան «ԼՂՀ հակամարտությունը միջազգային իրավունքի տեսանկյունից»
15.11.2018 Կարեն Ամիրյան «Պետական իշխանության համակարգը Հայաստանի Հանրապետությունում, Սահմանադրական դատարան դիմելու ընթացակարգը»
16.11.2018 Գևորգ Հակոբյան «Գաղտնագրման և բլոկչեյն տեխնոլոգիաների կիրառությամբ գործիքների ՀՀ օրենսդրության գործող կարգավորումները» (կրիպտոարժույթներ, դրանց կարգավիճակը գործող օրենսդրությունում, տեխնոլոգիաների կիրառությունը էլեկտրոնային փողերի, արժույթների, ներդրումների և մի շարք այլ ոլորտներում, խնդիրները և հնարավոր լուծումները)
20.11.2018 Լիլիթ Խառատյան «Մարդու իրավունքներ»
21.11.2018 Ֆարմանյան Մարինե «Երեխաների իրավունքների պաշտպանության ներպետական և միջազգային երաշխիքները»
22.11.2018 Խլոյան Աշոտ «ՀՀ ընտանեկան իրավահավասարություն, ալիմենտ, ամուսնալուծություն, ամուսնական պայմանագիր»
26.11.2018 Գրիգոր Թունյան «Վարչարարությունը հարկային իրավախախտումների կապակցությամբ»
Գործնական պարապմունքներ՝
27.11.2018 Լիլիթ Խառատյան «Եվրադատարան դիմելու կարգը»
30.11.2018 Ռոման Ահարոնյան «Ընտրական իրավունք»
30.11.2018 Գևորգ Հակոբյան «Անձնական տվյալների պաշտպանություն»
04.12.2018 Անուշ Գասպարյան «Նախաքննության մարմինները»
05.12.2018 Աշոտ Խլոյան «Աշխատանքային իրավահարաբերությունները Հայաստանի Հանրապետությունում»
07.12.2018 Նորայր Նորիկյան «Համաներում »
11.12.2018 Անուշ Գասպարյան «Իրավական գերոնտոլոգիա» (իրավական գերոնտոլոգիայի տեսական հիմունքներ, տարեցների սահմանադրական իրավունքների ընդհանուր հիմքեր, տարեցների իրավունքների վերաբերյալ միջազգային իրավական փաստաթղթեր,  ինչպես նաև հսկողական կառուցակարգեր)
15.12.2018 Անուշ Գասպարյան «Իրավաբանական գրագրություն և իրավական տեխնիկա, իրավական ակտերի տեսակները, իրավական գրագրություն, իրավական տեխնիկա»

Курсы по теме "Я знаю свои права" в МНОЦ НАН РА
Совместными усилиями кафедры Правоведения, Отдела занятости и связи с выпускниками и Студенческого научного общества были организованы занятия с 14 по 18 ноября с.г. под заголовком "Я знаю свои права".
С лекциями выступили:
14.11.2018 Григор Тунян - "Противостояние Нагорно-Карабахской республики с точки зрения международного права"
15.11.2018 Карен Амирян - "Система государственной власти в РА, процедура обращения в Конституционный суд"
16.11.2018 Геворг Акопян - "Регулирование по действующему законодательству РА применения инструментов шифрования и блокчейн - технологий" (криптовалюты, их статус в действующем законодательстве, применение технологий в сфере электронных денег, валют, вложений, проблемы и их возможные решения)
20.11.2018 Лилит Харатян - "Права человека"
21.11.2018 Фарманян Марине - "Внутригосударственные и международные гарантии защиты прав детей"
22.11.2018 Хлоян Ашот - "Семейное равноправие РА (алименты, разводы, супружеский договор)"
26.11.2018 Григор Тунян - "Административные меры при налоговых нарушениях"
Практические занятия:
27.11.2018 Лилит Харатян - "Порядок обращения в Европейский суд"
30.11.2018 Роман Агаронян - "Избирательное право"
30.11.2018 Геворг Аопян - "Защита личных данных"
04.12.2018 Ануш Гаспарян - "Органы предварительного следствия"
05.12.2018 Ашот Хлоян - "Проблемы правового регулирования трудовых отношений в РА"
07.12.2018 Норайр Норикян - "Амнистия"
11.12.2018 Ануш Гаспарян - "Правовая геронтология" (теоретические основы правовой геронтологии, общие основы конституционных прав пожилых людей, международные правовые документы относительно прав пожилых людей, а также контролирующие механизмы)
15.12.2018 Ануш Гаспарян - "Юридическая письменность и правовая техника, виды правовых актов, правовая письменность, правовая техника"