ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնն արդեն նոր դահլիճ ունի
Ս/թ դեկտեմբերի 25-ին տեղի ունեցավ ԳԿՄԿ նոր դահլիճի բացման պաշտոնական արարողությունը: Կարմիր ժապավենը կտրեցին ՀՀ ԳԱԱ նախագահ Ռադիկ Մարտիրոսյանը և ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Ալբերտ Սարգսյանը: Դահլիճի բացման արարողությունը ներկա էին ՀՀ ԳԱԱ նախագահության բարձրաստիճան հյուրեր, ԳԿՄԿ վարչական աշխատողներ, պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի ներկայացուցիչներ: Ա. Սարգսյանը, հանդես գալով ողջույնի խոսքով, ներկայացրեց Կենտրոնի պատմությունը , զարգացման հեռանկարներն ու տեսլականը:
Նորաբաց դահլիճն ապահովված է ժամանակակից տեխնիկական միջոցներով, ինչը թույլ է տալիս Կենտրոնում կազմակերպել գիտական տարբեր միջոցառումներ, գիտաժողովներ և սեմինարներ:
Դահլիճի բացման արարողությանը հաջորդած հյուրասիրության ընթացքում ներկաները շնորհավորեցին միմյանց գալիք Ամանորի կապակցությամբ:

The International Scientific-Educational Center of NAS RA has a new hall
The official opening ceremony of the new ISEC NAS RA hall took place on December 25 this year. The red ribbon was cut by the President of the National Academy of Sciences of Armenia Radik Martirosyan and the Director of the International Scientific- Educational Center of NAS RA Albert Sargsyan. The opening ceremony was attended by high-ranking guests of the Armenian National Academy of Sciences Presidium, ISEC administrative staff and professors.In his welcoming speech, Sargsyan presented the history, perspectives and vision of the Center.
The newly opened hall is equipped with modern facilities, which allows to organize various scientific events, conferences and seminars in the Center.
During the reception following the opening ceremony, the attendees congratulated each other on the coming New Year.