Հաշվետվության ներկայացում MENVIPRO ծրագրի շրջանակներում
Ս.թ. օգոստոսի 1-ին ԳԱԱ Էկոկենտրոնում տեղի ունեցավ գիտական խորհրդի ընդլայնված նիստ, որտեղ օրակարգի հարցերից էր նաև «Շրջակա միջավայրի պաշտպանություն (բնապահպանություն)» կրթական ծրագրերի արդիականացում Հայաստանի և Վրաստանի համար» կարողությունների զարգացման Էրազմուս+ ծրագրի (MENVIPRO) ծրագրի շրջանակներում հաշվետվության ներկայացումը Գերմանիայի Հալլե քաղաքում գտնվող Մարտին Լյութերի համալսարանի Երկրաբանական գիտությունների և աշխարհագրության ինստիտուտ կատարած այցի մասին:
Ծրագրի մասնակիցներ Գևորգ Տեփանոսյանը և Շուշանիկ Ասմարյանը ներկայացրեցին ս/թ հուլիսի 21-24-ը կայացած այցի ընթացքում կատարված աշխատանքները՝ մասնավորապես տվյալ համալսարանում դասավանդվող աշխարհատեղեկատվական համակարգերին և հեռահար զննմանն առնչվող դասընթացների կառուցվածքը, մոդուլների կազմակերպման առանձնահատկություններն ու մանրամասները, դասավանդման գործընթացը, ինչպես նաև ներկայացրեցին առաջարկություններ, թե ինչպես բարելավել ԳԿՄԿ «Բնապահպանության և բնօգտագործում» ամբիոնում դասավանդվող «Աշխարհագրական-տեղեկատվական համակարգեր (ԱՏՀ)», «Տարածական տեղեկատվական ենթակառուցվածքներ և կառավարում», «Լանդշաֆտի պլանավորում» դասընթացները գերմանական փորձի ուսումնասիրության հիման վրա:

Reporting within MENVIPRO Project
On August 1, 2019, the Ecocenter of NAS RA convened an expanded meeting of the scientific council: one of the items on the agenda was the reporting on the visit paid to Institute of Geosciences and Geography of MLU within the frames of "Modernization of Environment Protection Studies Programmes for Armenia And Georgia" (MENVIPRO) Erasmus+ capacity building project.
Project participants Gevorg Tepanosyan and Shushanik Asmaryan presented the results of their work carried out in the course of their visit held from 21 to 24 July, particularly the courses structure, organization of the modules and details of GIS and Remote Sensing related courses and teaching process at MLU, as well as they tabled proposals on how to improve "Spatial Data Infrastructure and Data Management", "Geographic Information Systems (GIS)", "Landscape Planning" courses taught at "Environmental Protection and Nature Management" Department of ISEC NAS RA based on the examination of the German experience.