Դասախոսություններով Հայաստանում է Իտալիայի Բոլոնիայի համալսարանի պրոֆեսոր Ջուզեպպե Չեչերեն
Ս. թ. հունիսի 19-ին ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտը Էրասմուս+ կրեդիտային շարժունություն ծրագրի շրջանակներում հյուրընկալել էր Իտալիայի Բոլոնիայի համալսարանի պրոֆեսոր Ջուզեպպե Չեչերեին: Իտալացի մասնագետը Հայաստանում է ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի արևելագիտության ամբիոնի և Բոլոնիայի համալսարանի պատմության և մշակույթների ֆակուլտետի միջև կնքած համաձայնագրի շրջանակներում:
Ջուզեպպե Չեչերեն դասախոսություններով հանդես կգա ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտում և Մատենադարանում:
Ս. թ. հունիսի 19-ին ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտում կայացած առաջին դասախոսությունը՝ «Սուֆիները և խորհրդապաշտությունն իսլամում ժամանակակից Եգիպտոսի օրինակով» խորագրով, մեծ հաջողություն ունեցավ և հետաքրքրություն առաջացրեց ոչ միայն Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ուսանողների, այլև արևելագիտության բնագավառի փորձառու և վաստակաշատ մասնագետների մեջ: Դասախոսության վերջում հնչեցին բազմաթիվ հարցեր, և եղավ հետաքրքիր քննարկում:
Հաջորդ դասախոսությունը նախատեսված է հունիսի 25-ին՝ ժամը 14:00-ին, ՀՀ ԳԱԱ արևելագիտության ինստիտուտի 11-րդ հարկի դահլիճում:

Professor from University of Bologna Giuseppe Cecere Delivering Lectures in Armenia
On June 19, 2019 the Institute of Oriental Studies of NAS RA hosted Giuseppe Checheeri, Professor of Bologna University within the framework of the Erasmus + Credit Mobilty program. The Italian specialist is in Armenia within the framework of the agreement signed between the Chair of Oriental Studies of the ISEC NAS RA and the Faculty of History and Cultures of Bologna University.
Giuseppe Chechere will deliver lectures in Institute of Oriental Studies of NAS RA and in Matenadaran.
The first lecture was held in Institute of Oriental Studies of NAS RA on June 19. The topic of the lecture was "Sufis and Worship in Islam on the Example of Modern Egypt." This lecture caused great interest not only among oriental specialists, but also among the students of ISEC. After the lecture, numerous questions were asked, which resulted in an interesting discussion.
The next lecture is scheduled on June 25 at 14:00 in Institute of Oriental Studies of NAS RA, 11th floor.