Հեռավար մագիստրոսական կրթությունը ներկայացվեց «Կրթություն և կարիերա» էքսպոյին
ՀՀ կրթության և գիտության նախարարության «Կրթական ծրագրերի կենտրոն» ԾԻԳ-ի «Կրթության բարելավում» ծրագրի շրջանակում`«Հայաստանի բարձրագույն կրթության նորարարությունների մրցակցային հիմնադրամի» ֆինանսավորմամբ իրականացվող հեռավար ձևաչափով «Գործարար վարչարարություն» մագիստրոսական կրթական ծրագիրը ներկայացվեց  «ԿՐԹՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԿԱՐԻԵՐԱ EXPO 2017» 17-րդ միջազգային մասնագիտացված կրթական ցուցահանդեսին, որի պաշտոնական բացումն ազդարարվեց ապրիլի 26-ին:
Ցուցահանդեսի կարգախոսին համահունչ` «Հայտնվի՛ր իրադարձությունների կենտրոնում, ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և ՀՀ ՊԿԱ համատեղ իրականացվող «Գործարար վարչարարություն» հեռավար մագիստրոսական կրթական ծրագիրը ուշադրության կենտրոնում էր: Այցելուներին մասնավորապես  հետաքրքրում էին ընդունելության կարգը, ուսումնառության ձևաչափը, գնահատման համակարգը  և այլ հարցեր:

Online Master Degree Program Presented at Education and Career Expo
"Business Administration" onine master's program implemented with the partnership of PAARA and International Scientific-Educational Center of NAS RA in the frames of "Online Master Program with Joint Diplomas" was presented at 17th International educational exhibition "EDUCATION AND CAREER 2017". This project is impelemented with the funding of Competitive Innovation Fund of 'Education Improvement' Program by 'Center for Education Projects' PIU of RA Ministry of Education and Science. The exhibition launched on April 26.
In line with the exhibition motto – "Be in the center of events" – "Business Administration" online master's program offered by ISEC NAS RA and PAARA was in the focus of the attention. The visitors were particularly interested in the admission procedure, learning format, assessment and other matters.