Սիրելի՛ ուսանողներ, գործընկերներ, բարեկամներ,
Տարեմուտը հիշեցնում է, որ յուրաքանչյուր ավարտ միաժամանակ նոր սկիզբ է։ Ժամանակն է վերագնահատելու անցած ուղին, ամրապնդելու ձեռքբերումները և վստահ քայլերով առաջ շարժվելու։
2025 թվականը մեր Կենտրոնի համար դարձավ շարունակական առաջընթացի և կայուն ձեռքբերումների տարի։ Կենտրոնի տնօրենությունն ու ողջ աշխատակազմը հետևողականորեն շարունակել են գործադրել բոլոր ջանքերը՝ ձևավորելու այն ժամանակակից գիտակրթական միջավայրը, որտեղ մագիստրանտներն ու ասպիրանտները ոչ միայն ստանում են արդիական գիտելիք և փորձառություն, այլև հնարավորություն ունեն ներգրավվելու որակյալ հետազոտական նախագծերում և ընդլայնելու միջազգային համագործակցության շրջանակները։
Մեր ուսանողների ձեռքբերումները՝ հանրապետական և միջազգային հարթակներում, ևս մեկ անգամ հաստատեցին, որ ԳԿՄԿ-ում ձևավորված արժեքներն ու ուղենիշները տալիս են իրական արդյունք։ Դուք ձեր նվիրումով և աշխատանքով ապացուցում եք, որ գիտելիքը ուժ է, իսկ նպատակին հավատացող թիմը կարող է հաղթահարել ցանկացած նշաձող։
Սիրելի՛ ուսանողներ և գործընկերներ, ձեր նվիրումը, նախաձեռնողականությունն ու միասնականությունը մեր ամենամեծ հաջողություններն են։ Ձեր շնորհիվ Կենտրոնը ոչ միայն զարգանում է, այլև դառնում է ոգեշնչող միջավայր նոր գաղափարների, նոր համագործակցությունների և նոր հաղթանակների համար։
Թող մեր համատեղ աշխատանքը շարունակաբար ծառայի Հայաստանի հզորացմանը՝ գիտության և կրթության ուժով, ինչպես նաև նպաստի համամարդկային խնդիրների լուծմանը։ Մենք ունենք ներուժ՝ ոչ միայն արձագանքելու փոփոխություններին, այլև ձևավորելու դրանք։
Մաղթում եմ, որ յուրաքանչյուրիս ձեռք բերած փորձը վերածվի նոր հնարավորությունների, գիտելիքը՝ ստեղծագործ արդյունքի, իսկ յուրաքանչյուրիս կյանքը լեցուն լինի անձնական երջանկությամբ, սիրով և ջերմ մարդկային հարաբերություններով։
Թող գալիք 2026 թվականը լինի առաջընթացի, գիտական նոր բացահայտումների և կայուն զարգացման մասին՝ հանուն ապագայի, որը կառուցվում է գիտելիքի, արժեքների և հավատքի վրա։

Дорогие студенты, коллеги, друзья,
Новый год напоминает нам, что каждый конец — это одновременно и новое начало. Время переосмыслить пройденный путь, укрепить достижения и уверенно двигаться вперёд.
2025 год стал годом непрерывного прогресса и стабильных достижений для нашего Центра. Руководство Центра и весь коллектив последовательно продолжали прилагать все усилия для создания современного образовательного пространства, где магистранты и аспиранты не только получают актуальные знания и опыт, но и имеют возможность участвовать в качественных исследовательских проектах и расширять рамки международного сотрудничества.
Достижения наших студентов на республиканских и международных платформах ещё раз подтвердили, что ценности и ориентиры, заложенные в МНОЦ, дают реальные результаты. Вы своим посвещением и трудом доказываете, что знание — это сила, а команда, верящая в цель, может преодолеть любую планку.
Дорогие студенты и коллеги, ваша преданность, инициативность и единство — наш главный успех. Благодаря вам Центр не только развивается, но и становится вдохновляющим пространством для новых идей, сотрудничества и побед.
Пусть наша совместная работа продолжает служить укреплению Армении силой науки и образования, а также способствует решению глобальных проблем. У нас есть потенциал не только отвечать на изменения, но и формировать их.
Желаю, чтобы каждый полученный нами опыт превращался в новые возможности, знания — в творческие результаты, а жизни каждого из нас были полны личным счастьем, любовью и тёплыми человеческими отношениями.
Пусть наступающий 2026 год станет годом прогресса, научных открытий и устойчивого развития ради будущего, которое строится на знаниях, ценностях и вере.