«Աշխատանքային էթիկա»․ կայացավ սեմինարը
2025 թ․ նոյեմբերի 18-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում կայացավ հայտարարված սեմինարը՝ նվիրված բարեվարքությանը՝ աշխատանքային միջավայրի համատեքստում։ Այն կազմակերպվել էր ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ՝ հասցեագրված լինելով Կենտրոնի ուսանողներին, շրջանավարտներին և աշխատակիցներին։ Ըստ Հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Հեղինե Մելքոնյանի՝ սեմինարը Կենտրոնի ուսանողների և շրջանավարտների շրջանում աշխատանքային փափուկ հմտությունների զարգացմանը միտված ծրագրված միջոցառումների շարքից էր։
Բանախոսը «Էթիկայի դպրոց»-ի հիմնադիր տնօրեն Գևորգ Մկրտչյանն էր, որ, մեծ պատրաստակամությամբ ընդունած լինելով հրավերը, էթիկայի ոլորտում ունեցած իր փորձառությունը կիսեց լսարանի հետ։
Սեմինարն ընթացավ լսարանի հետ համագործակցության և կարծիքների փոխանակման ձևաչափով։ Քննարկվեցին աշխատանքային էթիկային վերաբերող արժեքային և սկզբունքային հարցեր՝ ուղեկցվելով բանախոսի և ներկաների կենսափորձից քաղված օրինակներով։
Սեմինարը մասնակիցների կողմից արժանացավ դրական արձագանքի՝ թե՛ առաջադրված թեմայի ու նախաձեռնության, թե՛ բանախոսի իրականացրած աշխատանքի մասով։
Հանդիպման ավարտին ԳԿՄԿ-ի կողմից Գևորգ Մկրտչյանին հանձնվեց շնորհակալագիր՝ անցկացրած սեմինարի, մասնագիտական պատրաստակամության և ԳԿՄԿ-ի հետ արդյունավետ համագործակցության համար։ Իսկ բանախոսը ներկաներին հրավիրեց հաջորդ օրը «Էթիկայի դպրոց»-ում կայանալիք միջոցառմանը։

«Бизнес этика»: состоялся семинар
18 ноября 2025 года в Международном научно-образовательном центре НАН РА состоялся объявленный семинар, посвящённый этике в контексте рабочей среды. Мероприятие было организовано по инициативе Отдела по связям с общественностью и карьеры МНОЦ и было адресовано студентам, выпускникам и сотрудникам Центра.
По словам начальника Отдела по связям с общественностью и карьерномы Эгине Мелконян, семинар был частью запланированной серии мероприятий, направленных на развитие «мягких» профессиональных навыков у студентов и выпускников Центра.
Спикером выступил основатель и директор «Школы этики» Геворг Мкртчян, который с большим готовностью принял приглашение и поделился своим опытом в области этики с аудиторией.
Семинар проходил в формате взаимодействия с аудиторией и обмена мнениями. Были обсуждены вопросы ценностей и принципов бизнес этики, сопровождавшиеся примерами из профессионального и жизненного опыта спикера и участников.
Мероприятие получило положительные отзывы от участников как по теме и инициативе, так и по качеству проведения семинара спикером.
В завершение встречи Геворгу Мкртчяну от МНОЦ была вручена благодарственная грамота за проведённый семинар, проявленную готовность и эффективное сотрудничество с Центром. Спикер, в свою очередь, пригласил участников на мероприятие, которое состоится на следующий день в «Школе этики».