«Աշխատանքային էթիկա»․ կայացավ սեմինարը
2025 թ․ նոյեմբերի 18-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում կայացավ հայտարարված սեմինարը՝ նվիրված բարեվարքությանը՝ աշխատանքային միջավայրի համատեքստում։ Այն կազմակերպվել էր ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ՝ հասցեագրված լինելով Կենտրոնի ուսանողներին, շրջանավարտներին և աշխատակիցներին։ Ըստ Հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Հեղինե Մելքոնյանի՝ սեմինարը Կենտրոնի ուսանողների և շրջանավարտների շրջանում աշխատանքային փափուկ հմտությունների զարգացմանը միտված ծրագրված միջոցառումների շարքից էր։
Բանախոսը «Էթիկայի դպրոց»-ի հիմնադիր տնօրեն Գևորգ Մկրտչյանն էր, որ, մեծ պատրաստակամությամբ ընդունած լինելով հրավերը, էթիկայի ոլորտում ունեցած իր փորձառությունը կիսեց լսարանի հետ։
Սեմինարն ընթացավ լսարանի հետ համագործակցության և կարծիքների փոխանակման ձևաչափով։ Քննարկվեցին աշխատանքային էթիկային վերաբերող արժեքային և սկզբունքային հարցեր՝ ուղեկցվելով բանախոսի և ներկաների կենսափորձից քաղված օրինակներով։
Սեմինարը մասնակիցների կողմից արժանացավ դրական արձագանքի՝ թե՛ առաջադրված թեմայի ու նախաձեռնության, թե՛ բանախոսի իրականացրած աշխատանքի մասով։
Հանդիպման ավարտին ԳԿՄԿ-ի կողմից Գևորգ Մկրտչյանին հանձնվեց շնորհակալագիր՝ անցկացրած սեմինարի, մասնագիտական պատրաստակամության և ԳԿՄԿ-ի հետ արդյունավետ համագործակցության համար։ Իսկ բանախոսը ներկաներին հրավիրեց հաջորդ օրը «Էթիկայի դպրոց»-ում կայանալիք միջոցառմանը։

"Business Ethics": Seminar Held
On November 18, 2025, a previously announced seminar on ethics in the workplace was held at the International Scientific and Educational Center of NAS RA. The event was organized on the initiative of the Center’s Public Relations and Career Department and was addressed to students, alumni, and staff of the Center.
According to Heghine Melkonyan, Head of the Public Relations and Career Department, the seminar was part of a planned series of events aimed at developing the soft professional skills of the Center’s students and alumni.
The speaker was Gevorg Mkrtchyan, founder and director of the “School of Ethics,” who accepted the invitation with great readiness and shared his experience in the field of ethics with the audience.
The seminar was conducted in an interactive format, allowing for discussion and exchange of ideas. Topics related to the values and principles of business ethics were discussed, illustrated with examples from the professional and personal experiences of both the speaker and participants.
The event received positive feedback from participants regarding both the topic and initiative, as well as the quality of the seminar conducted by the speaker.
At the conclusion of the meeting, Gevorg Mkrtchyan was presented with a certificate of appreciation by the Center for conducting the seminar, demonstrating readiness and fostering effective collaboration. The speaker, in turn, invited participants to an event taking place the following day at the “School of Ethics.”