Աշխատանքային կողմնորոշման այցելություն «Ապագա» հոգեբանական կենտրոն
2026 թվականի մարտի 18-ին ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտորնի (ԳԿՄԿ) «Կլինիկական հոգեբանություն և հոգեթերապիա» մասնագիտության 1-ին կուրսի մագիստրանտները հյուրընկալվեցին «Ապագա» հոգեբանական կենտրոնում։ Դա աշխատանքային կողմնորոշման այցելություն էր` կազմակերպված ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի կողմից։
Ընդունելությունն իրականացվեց «Ապագա» հոգեբանական կենտրոնի տնօրեն, հոգեբ․ գիտ․ թեկնածու Արմեն Բեջանյանի և կենտրոնի հոգեբան, մանկան զարգացման կենտրոնի պատասխանատու Լենա Գրիգորյանի կողմից։
Այցելող խմբին ուղեկցում էին ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի աշխատակիցները՝ բաժնի պետ Հեղինե Մելքոնյանի գլխավորությամբ։
Հանդիպումն անցավ ջերմ և կառուցողական մթնոլորտում։ Ուսանողները հնարավորություն ունեցան ճանաչելու «Ապագա» կենտրոնի աշխատանքային ընդհանուր մթնոլորտը, մասնագիտական աճին ուղղված ծառայությունները՝ իրենց հնարավորություններով։ Քննարկվեցին նաև համագործակցության բոլոր հնարավոր ձևաչափերը։
Բուհ-գործատու երկխոսությունը կայացավ՝ պատասխանելով մագիստրանտների՝ սեփական կարիերայի պլանավորմանն ուղղված շատ հարցերի։

Карьерно-ориентированный визит в психологический центр «Апага»
18 марта 2026 года магистранты 1 курса образовательной программы «Клиническая психология и психотерапия» Международного научно-образовательного центра НАН РА посетили психологический центр «Апага». Визит носил карьерно-ориентированный характер и был организован отделом по связям с общественностью и карьере Центра.
Приём осуществляли директор психологического центра «Апага», кандидат психологических наук Армен Беджанян, а также психолог центра, ответственный за направление детского развития, Лена Григорян.
Группу сопровождали сотрудники отдела по связям с общественностью и карьере во главе с начальником отдела Эгине Мелконян.
Встреча прошла в тёплой и конструктивной атмосфере. Студенты получили возможность ознакомиться с общей рабочей средой центра «Апага», а также с услугами, направленными на профессиональное развитие и их практическими возможностями. Были также обсуждены различные форматы возможного сотрудничества.
Диалог между вузом и работодателем состоялся, дав ответы на многочисленные вопросы магистрантов, связанные с планированием их будущей карьеры.