Մագիստրոսական դիպլոմների հանդիսավոր հանձնում ևս 2 կուրսի
2025թ․ սեպտեմբերի 16-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (ԳԿՄԿ) դահլիճում հանդիսավոր կերպով դիպլոմներ հանձնվեցին «Քաղաքագիտություն» և «Տեղեկատվական համակարգերի մշակում» մասնագիտությունների մագիստրոսներին։
Շնորհավորանքի խոսքով հանդես եկան ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ուսումնական աշխատանքների գծով փոխտնօրեն Երջանիկ Զարգարյանը և համապատասխան ամբիոնների վարիչները։
Շնորհավորելով և բարի երթ մաղթելով շրջանավարտներին՝ փոխտնօրենը մաղթեց լինել հաստատակամ՝ հաղթահարելու համար կյանքի բոլոր մարտահրավերները։ Նա վստահություն հայտնեց, որ ԳԿՄԿ-ում ստացած գիտելիքները հնարավորություն կտան նրանց քայլեր անելու նաև գիտության ոլորտում։ Վերջում հորդորեց․ «Ստանալով ձեր դիպլոմները՝ դուք ստանձնում եք ավելի մեծ պարտավորություն, քան ձեր անձնական պարտավորություններն են․ պետք է ձեր ներդրումն ունենաք հայրենիքի զարգացման գործում, ծառայեք հայրենիքին և կառուցեք ձեր երազած ապագան»։
Արտահայտվեցին նաև Պատմության, քաղաքագիտության և միջազգային հարաբերությունների ամբիոնի վարիչ Կարեն Խաչատրյանը, Համակարգչագիտության և ինքնավար համակարգերի ամբիոնի վարիչ Հովհաննես Դաշտոյանը։ Շնորհավորելով շրջանավարտներին՝ նրանք մաղթեցին մասնագիտական նորանոր հաջողություններ և անձնական երջանկություն՝ ողջունելով ԳԿՄԿ-ում կրթություն ստանալու նրանց կատարած քայլը և հորդորելով մշտապես բարձր պահել Կենտրոնի անունը։
Արտահատվեցին նաև շրջանավարտները՝ շնորհակալություն հայտնելով իրենց դասախոսներին և Կենտրոնի վարչակազմին՝ ստացած հարուստ և պրակտիկ գիտելիքների, ջերմ վերաբերմունքի համար, ինչպես նաև նշելով, որ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ի մագիստրոս լինելը մեծ պատիվ և պատասխանատվություն է իրենց համար։

Solemn Awarding of Master’s Diplomas to Graduates of Two More Programs
On September 16, 2025, a solemn diploma awarding ceremony took place in the hall of the International Scientific-Educational Center of NAS RA (ISEC NAS RA) for master’s graduates in Political Science and Information Systems Development.
Congratulatory speeches were delivered by the Deputy Director for Academic Affairs of ISEC NAS RA, Erjannik Zargaryan, and the heads of the respective departments.
Congratulating the graduates and wishing them a successful journey, the Deputy Director encouraged them to be determined in overcoming all life challenges. He expressed confidence that the knowledge gained at ISEC would enable them to make strides in the field of science as well. In conclusion, he urged: “By receiving your diplomas, you assume a responsibility greater than your personal obligations; you must contribute to the development of your homeland, serve your country, and build the future you envision.”
Speeches were also delivered by the Head of the Department of History, Political Science, and International Relations, Karen Khachatryan, and the Head of the Department of Computer Science and Autonomous Systems, Hovhannes Dashtoyan. Congratulating the graduates, they wished them continued professional success and personal happiness, emphasizing the importance of their decision to pursue education at ISEC and encouraging them to always uphold the Center’s good name.
The graduates also spoke, expressing gratitude to their lecturers and the administration of the Center for the rich and practical knowledge they had acquired, the warm and supportive environment, and noting that being a master’s graduate of ISEC NAS RA is both a great honor and a responsibility for them.