«60 վայրկյանի ուժը»․ կայացավ աշխատանքային էթիկային նվիրված հերթական սեմինարը
2025 թ․ դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում կայացավ հայտարարված հերթական սեմինարը՝ նվիրված բարեվարքությանը՝ աշխատանքային միջավայրի համատեքստում։ Այն կազմակերպվել էր ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ՝ հասցեագրված լինելով Կենտրոնի ուսանողներին, շրջանավարտներին և աշխատակիցներին։ Նպատակը՝ նպաստել Կենտրոնի ուսանողների և շրջանավարտների շրջանում աշխատանքային փափուկ հմտությունների զարգացմանը։
Բանախոսը Էթիկայի և էթիկետի հայկական ասոցիացիայի հիմնադիր Սյուզաննա Գաբրիելյանն էր, որ, մեծ պատրաստակամությամբ ընդունած լինելով հրավերը, էթիկայի ոլորտում ունեցած իր փորձառությունը, մասնավորապես՝ աշխատավանքային միջավայրում առաջին բարենպաստ տպավարությունը թողնելու գաղտնիքները, կիսեց լսարանի հետ։
Սեմինարն ընթացավ լսարանի հետ համագործակցության և կարծիքների փոխանակման ձևաչափով։ Ներկայացված դրույթներից մի քանիսը հաջողությամբ փորձարկվեցին լսարանում։
Սեմինարը մասնակիցների կողմից արժանացավ դրական արձագանքի՝ թե՛ առաջադրված թեմայի ու նախաձեռնության, թե՛ բանախոսի իրականացրած աշխատանքի մասով։
Հանդիպման ավարտին ԳԿՄԿ-ի կողմից Սյուզաննա Գաբրիելյանին հանձնվեց շնորհակալագիր՝ անցկացրած սեմինարի, մասնագիտական պատրաստակամության և ԳԿՄԿ-ի հետ արդյունավետ համագործակցության համար։

“The Power of 60 Seconds”: A Seminar on Work Ethics Took Place
On December 12, 2025, the International Scientific-Educational Center of NAS RA held the announced seminar dedicated to integrity in the context of the workplace. The event was organized by the ISEC Public Relations and Career Department and was aimed at the Center’s students, alumni, and staff. The purpose of the seminar was to promote the development of soft skills among the Center’s students and graduates.
The speaker was Suzanna Gabrielian, Founder of the Armenian Association of Ethics and Etiquette, who, with great enthusiasm, accepted the invitation and shared her expertise in ethics, particularly the secrets of making a positive first impression in the workplace, with the audience.
The seminar was conducted in an interactive format, allowing participants to collaborate and exchange opinions. Some of the presented concepts were successfully tested live during the session.
The seminar received positive feedback from participants regarding both the topic and initiative, as well as the speaker’s performance.
At the conclusion of the event, ISEC presented Suzanna Gabrielian with a certificate of appreciation for conducting the seminar, her commitment, and effective collaboration with the Center.