«60 վայրկյանի ուժը»․ կայացավ աշխատանքային էթիկային նվիրված հերթական սեմինարը
2025 թ․ դեկտեմբերի 12-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում կայացավ հայտարարված հերթական սեմինարը՝ նվիրված բարեվարքությանը՝ աշխատանքային միջավայրի համատեքստում։ Այն կազմակերպվել էր ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ՝ հասցեագրված լինելով Կենտրոնի ուսանողներին, շրջանավարտներին և աշխատակիցներին։ Նպատակը՝ նպաստել Կենտրոնի ուսանողների և շրջանավարտների շրջանում աշխատանքային փափուկ հմտությունների զարգացմանը։
Բանախոսը Էթիկայի և էթիկետի հայկական ասոցիացիայի հիմնադիր Սյուզաննա Գաբրիելյանն էր, որ, մեծ պատրաստակամությամբ ընդունած լինելով հրավերը, էթիկայի ոլորտում ունեցած իր փորձառությունը, մասնավորապես՝ աշխատավանքային միջավայրում առաջին բարենպաստ տպավարությունը թողնելու գաղտնիքները, կիսեց լսարանի հետ։
Սեմինարն ընթացավ լսարանի հետ համագործակցության և կարծիքների փոխանակման ձևաչափով։ Ներկայացված դրույթներից մի քանիսը հաջողությամբ փորձարկվեցին լսարանում։
Սեմինարը մասնակիցների կողմից արժանացավ դրական արձագանքի՝ թե՛ առաջադրված թեմայի ու նախաձեռնության, թե՛ բանախոսի իրականացրած աշխատանքի մասով։
Հանդիպման ավարտին ԳԿՄԿ-ի կողմից Սյուզաննա Գաբրիելյանին հանձնվեց շնորհակալագիր՝ անցկացրած սեմինարի, մասնագիտական պատրաստակամության և ԳԿՄԿ-ի հետ արդյունավետ համագործակցության համար։

«Сила 60 секунд»: состоялся очередной семинар, посвящённый трудовой этике
12 декабря 2025 года в Международном научно-образовательном центре НАН РА прошёл очередной семинар, посвящённый этике в контексте рабочей среды. Мероприятие было организовано инициативой отдела по связям с общественностью и карьере МНОЦ и было адресовано студентам, выпускникам и сотрудникам Центра. Цель семинара заключалась в развитии «мягких» профессиональных навыков среди студентов и выпускников Центра.
Докладчиком выступила основатель Армянской ассоциации этики и этикета Сюзанна Габриелян, которая с большим энтузиазмом приняла приглашение и поделилась с аудиторией своим опытом в области этики, в частности секретами создания благоприятного первого впечатления в рабочей среде.
Семинар проходил в формате взаимодействия с аудиторией и обмена мнениями. Некоторые из представленных положений были успешно опробованы прямо в ходе занятия.
Семинар получил положительные отклики участников как по теме и инициативе, так и по качеству работы докладчика.
По завершении встречи Сюзанне Габриеляну от МНОЦ была вручена благодарственная грамота за проведение семинара, профессиональную готовность и эффективное сотрудничество с Центром.