ԳԿՄԿ տնօրեն Ա.Սարգսյանը հավաստագրեր հանձնեց Կենտրոնի ակտիվ ուսանողներին
Ս.թ. մայիսի 12-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի տնօրեն Արմեն Սարգսյանը հավաստագրեր հանձնեց Կենտրոնի ակտիվ ուսանողներին, ովքեր ուսումնական տարվա ընթացքում իրենց ակտիվությամբ և նախաձեռնողականությամբ նպաստել են Կենտրոնի գործունեության արդյունավետության բարձրացմանը, ինչպես նաև աջակցություն ցուցաբերել «Կրթություն և կարիերա Էքսպո 2023» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսին ԳԿՄԿ-ի պատշաճ ներկայացվածության գործում:
Ա. Սարգսյանն ուսանողներին շնորհակալություն հայտնեց Կենտրոնում կազմակերպվող միջոցառումներում ակտիվորեն ընդգրկվելու համար, ինչպես նաև ընդգծեց Կենտրոնում որոշումների կայացման գործընթացում ուսանողների ներգրավվածության կարևորությունը՝ շեշտելով, որ ԳԿՄԿ-ն մշտապես պատրաստակամ է աջակցելու ուսանողների նախաձեռնություններին:
Ա. Սարգսյանը նշեց նաև, որ ԳԿՄԿ-ն՝ որպես ՀՀ հետազոտական բուհ, խրախուսում է ուսանողների գիտահետազոտական ակտիվ գործունեությունը և լավագույն առաջադիմություն ցուցաբերող ուսանողներին ապահովում է աշխատանքով ՀՀ ԳԱԱ գիտահետազոտական տարբեր կառույցներում:
Հանդիպման ընթացքում ծավալվեց ակտիվ քննարկում. ուսանողները տնօրենին ուղղեցին նաև իրենց հուզող հարցերը, ինչպես նաև հանդես եկան տարբեր առաջարկներով Կենտրոնի գործունեության բարելավման ուղղությամբ:

Директор МНОЦ Армен Саргсян вручил сертификаты активным студентам Центра
12 мая директор Международного научно-образовательного центра НАН РА Армен Саргсян вручил сертификаты активным студентам Центра, которые в течение учебного года благодаря своей активности и инициативности способствовали повышению эффективной деятельности Центра, а также оказали содействие достойному представлению МНОЦ на международной специализированной выставке "Образование и карьера - Экспо 2023".
А. Саргсян поблагодарил студентов за активное участие в мероприятиях, организованных в Центре, а также подчеркнул важность вовлечения студентов в процесс принятия решений в Центре, отметив, что МНОЦ всегда готов поддержать разные инициативы студентов.
А. Саргсян также отметил, что как исследовательский вуз РА, МНОЦ поощряет активную научно-исследовательскую деятельность студентов и обеспечивает студентов, демонстрирующих отличную успеваемость, работой в различных научно-исследовательских институтах НАН РА.
В ходе встречи развернулась активная дискуссия, студенты поделились с директором волнующими их вопросами, а также выступили с различными предложениями по улучшению деятельности Центра.