ԳԿՄԿ տնօրեն Ա.Սարգսյանը հավաստագրեր հանձնեց Կենտրոնի ակտիվ ուսանողներին
Ս.թ. մայիսի 12-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի տնօրեն Արմեն Սարգսյանը հավաստագրեր հանձնեց Կենտրոնի ակտիվ ուսանողներին, ովքեր ուսումնական տարվա ընթացքում իրենց ակտիվությամբ և նախաձեռնողականությամբ նպաստել են Կենտրոնի գործունեության արդյունավետության բարձրացմանը, ինչպես նաև աջակցություն ցուցաբերել «Կրթություն և կարիերա Էքսպո 2023» միջազգային մասնագիտացված ցուցահանդեսին ԳԿՄԿ-ի պատշաճ ներկայացվածության գործում:
Ա. Սարգսյանն ուսանողներին շնորհակալություն հայտնեց Կենտրոնում կազմակերպվող միջոցառումներում ակտիվորեն ընդգրկվելու համար, ինչպես նաև ընդգծեց Կենտրոնում որոշումների կայացման գործընթացում ուսանողների ներգրավվածության կարևորությունը՝ շեշտելով, որ ԳԿՄԿ-ն մշտապես պատրաստակամ է աջակցելու ուսանողների նախաձեռնություններին:
Ա. Սարգսյանը նշեց նաև, որ ԳԿՄԿ-ն՝ որպես ՀՀ հետազոտական բուհ, խրախուսում է ուսանողների գիտահետազոտական ակտիվ գործունեությունը և լավագույն առաջադիմություն ցուցաբերող ուսանողներին ապահովում է աշխատանքով ՀՀ ԳԱԱ գիտահետազոտական տարբեր կառույցներում:
Հանդիպման ընթացքում ծավալվեց ակտիվ քննարկում. ուսանողները տնօրենին ուղղեցին նաև իրենց հուզող հարցերը, ինչպես նաև հանդես եկան տարբեր առաջարկներով Կենտրոնի գործունեության բարելավման ուղղությամբ:

Active students of ISEC were awarded certificates by the Director A.Sargsyan
On May 12, Armen Sargsyan, the Director of the International Scientific-Educational Center of NAS RA, awarded certificates to the students of the Center, who had demonstrated initiative and active participation throughout the academic year, contributing to the efficiency and productivity of the Center's activities, as well as supported the best presentation of ISEC at the international specialized exhibition "Education and Career Expo 2023".
A. Sargsyan thanked the students for their active participation in the Center’s events, and emphasized the significance of students' involvement in the decision-making process of the Center, underlining the ISEC’s willingness to support the students' efforts.
A. Sargsyan also mentioned that as a research university of RA, ISEC was striving to encourage students’ extensive research activities and offer employment opportunities to students demonstrating the best academic performance in various research institutions of NAS RA.
An active discussion took place during the meeting, the students also expressed their concerns to the Director, as well as raised a number of proposals to enhance the Center's activities.