ԳԿՄԿ-ում կայացավ հոգեբանության արդիական հիմնախնդիրներին նվիրված գիտաժողով
Ս․թ․ փետրվարի 6-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում (ԳԿՄԿ) կայացավ հոգեբանական հանրապետական գիտաժողով՝ «Սուբյեկտիվ բարեկեցության և հոգեկան առողջության հիմնախնդիրները ժամանակակից մոտեցումներ» խորագրով։ Այն իրականացվել էր ՀՀ ԿԳՄՍՆ ԲԿԳԿ 25RG-5A025 ծածկագրով «Սուբյեկտիվ բարեկեցության և սոցիալական կայունության հայեցակարգը հոգեբանական անոմիայի հաղթահարման համատեքստում» գիտական թեմայի շրջանակում։ Գիտաժողովի համակազմակերպիչն էր «Փսիբալանս» հոգեբանական աջակցության և մասնագիտական վերապատրաստումների միջազգային կենտրոնը։
Գիտաժողովի օրակարգը հագեցած էր՝ ներառելով հոգեբանության ամենատարբեր արդիական թեմաների նվիրված 2 տասնյակ զեկույց ։
Գիտաժողովը բացեց ԳԿՄԿ հոգեբանության ամբիոնի վարիչ, հոգեբ․ գիտ․ դոկտոր, պրոֆեսոր Նաիրա Հակոբյանը՝ ողջունելով մասնակիցներին և հաջողություն մաղթելով ընթացքին։ Ապա ելույթ ունեցան մասնակիցները։ Զեկույցներն ուղեկցվեցին ակտիվ և կառուցողական քննարկումներով՝ հղացնելով գիտական նոր գաղափարներ և փոխանցելով կիրառական լուծումներ։

В МНОЦ состоялась конференция, посвящённая актуальным проблемам психологии
6 февраля т. г. в Международном научно-образовательном центре НАН РА (МНОЦ) состоялась республиканская психологическая конференция на тему «Проблемы субъективного благополучия и психического здоровья: современные подходы». Конференция была организована в рамках научной темы «Концепция субъективного благополучия и социальной устойчивости в контексте преодоления психологической аномии» (шифр 25RG-5A025), реализуемой при поддержке Комитета высшего образования и науки МОНКС РА. Соорганизатором конференции выступил Международный центр психологической поддержки и профессиональной переподготовки «Псибаланс».
Повестка конференции была насыщенной и включала около двух десятков докладов, посвящённых самым различным актуальным вопросам психологии .
Конференцию открыла заведующая кафедрой психологии МНОЦ, доктор психологических наук, профессор Наира Акопян, поприветствовав участников и пожелав успешной работы. Далее с докладами выступили участники конференции. Доклады сопровождались активными и конструктивными обсуждениями, способствовавшими формированию новых научных идей и передаче прикладных решений.