ԳԿՄԿ-ի մասնակցությունը Հյուսիսային համալսարանում կայացած գիտաժողովին
Սույն թվականի նոյեմբերի 8-ին Հյուսիսային համալսարանում տեղի ունեցավ ուսանողական գիտաժողով՝ «Կանաչ ձեռնարկատիրության և կայուն զարգացման հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» խորագրով, որին հաջողությամբ մասնակցել է նաև ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ Երկրաբանության ամբիոնի 2-րդ կուրսի ուսանող Գոռ Ղազարյանը՝ «Պատմառազմաքաղաքական գործընթացների ազդեցությունը Հայաստանի հանքարդյունաբերության վրա (Սյունիքի օրինակով)» թեմայով զեկուցմամբ։ Գոռ Ղազարյանի ցեկուցումն ընդունվել է մեծ հետաքրքրությամբ:
ԳԿՄԿ-ն այդ գիտաժողովին ունեցել է նաև այլ տիպի մասնակցություն. ԳԿՄԿ ՈւԳԸ նախագահ Հռիփսիմե Խաչատրյանը, որ դասավանդում է Արարատի պետական բժշկական քոլեջում, գիտաժողովի մասնակից էր դարձրել նաև քոլեջի իր սաներին՝ Արամ Առաքելյանին և Գալինա Ավետիսյանին: Նրանց զեկուցման թեման է եղել՝ «Կանաչ տնտեսություն ունենալու կարևորությունն Արարատ քաղաքում»։ Դա, իհարկե, ԳԿՄԿ-ի համագործակցային քայլերի գեղեցիկ վկայություններից է:

Участие МНОЦ в конференции, состоявшейся в Северном университете
8 ноября т.г. в Северном университете состоялась студенческая конференция на тему «Проблемы зеленого предпринимательства и устойчивого развития в РА», в которой с успехом принял участие также студент 2-го курса кафедры Геологии МНОЦ НАН РА Гор Казарян с докладом на тему «Влияние историко-военно-политических процессов на горнодобывающую промышленность Армении (на примере Сюника)". Выступление Гора Казаряна было встречено с большим интересом.
МНОЦ принимал участие в этой конференции и в другом виде: председатель Студенческого научного общества МНОЦ Рипсиме Хачатрян, преподающая в Араратском государственном медицинском колледже, привлекла к участию в конференции также своих студентов Арама Аракеляна и Галину Аветисян. Это, конечно, одно из красивых свидетельств сотруднических шагов МНОЦ.