ԳԿՄԿ-ի մասնակցությունը Հյուսիսային համալսարանում կայացած գիտաժողովին
Սույն թվականի նոյեմբերի 8-ին Հյուսիսային համալսարանում տեղի ունեցավ ուսանողական գիտաժողով՝ «Կանաչ ձեռնարկատիրության և կայուն զարգացման հիմնախնդիրները ՀՀ-ում» խորագրով, որին հաջողությամբ մասնակցել է նաև ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ Երկրաբանության ամբիոնի 2-րդ կուրսի ուսանող Գոռ Ղազարյանը՝ «Պատմառազմաքաղաքական գործընթացների ազդեցությունը Հայաստանի հանքարդյունաբերության վրա (Սյունիքի օրինակով)» թեմայով զեկուցմամբ։ Գոռ Ղազարյանի ցեկուցումն ընդունվել է մեծ հետաքրքրությամբ:
ԳԿՄԿ-ն այդ գիտաժողովին ունեցել է նաև այլ տիպի մասնակցություն. ԳԿՄԿ ՈւԳԸ նախագահ Հռիփսիմե Խաչատրյանը, որ դասավանդում է Արարատի պետական բժշկական քոլեջում, գիտաժողովի մասնակից էր դարձրել նաև քոլեջի իր սաներին՝ Արամ Առաքելյանին և Գալինա Ավետիսյանին: Նրանց զեկուցման թեման է եղել՝ «Կանաչ տնտեսություն ունենալու կարևորությունն Արարատ քաղաքում»։ Դա, իհարկե, ԳԿՄԿ-ի համագործակցային քայլերի գեղեցիկ վկայություններից է:

ISEC Participation in the Conference Held at the Northern University
On November 8 this year, a student conference on the topic "Problems of green entrepreneurship and sustainable development in Armenia" was held at the Northern University, in which Gor Ghazaryan, a 2nd-year student of the Department of Geology of the ISEC, successfully participated with a report on the topic "The impact of historical, military and political processes on the mining industry of Armenia (on the example of Syunik)". Gore Ghazaryan's speech was met with great interest.
The ISEC participated in this conference in another way: the head of the ISEC Student Scientific Society, Hripsime Khachatryan, who teaches at the Ararat State Medical College, also invited her students Aram Arakelyan and Galina Avetisyan to participate in the conference. This, of course, is one of the beautiful evidences of ISEC collaborative steps.