Կայացավ ԳԿՄԿ ամբիոնների վարիչների՝ ուստրարին ամփոփող ժողովը
Ս․թ․ հուլիսի 8-ին կայացավ ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (ԳԿՄԿ) ամբիոնների վարիչների առցանց ժողովը, որի նպատակը 2024-2025 ուստարվա արդյունքների ամփոփումն էր և օրակարգային այլ հարցերի քննարկումը։
Ամբիոնի վարիչներից զատ՝ ներկա էին նաև ԳԿՄԿ տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, փոխտնօրեններ Նաիրա Հակոբյանը, Երջանիկ Զարգարյանը, դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, ինչպես նաև ԳԿՄԿ վարչական կազմի այլ ներկայացուցիչներ։
Տնօրեն Ա․Սարգսյանը, ըստ օրակարգի, ներկայացրեց մագիստրատուրայի 2025-2026 ուստարվա ընդունելության ընթացքի ընդհանուր պատկերը՝ կատարելով համապատասխան վերլուծություններ։
Գիտական հարցերի գծով փոխտնօրեն Ն․Հակոբյանը խոսեց պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի գիտահետազոտական աշխատանքների գնահատման կարգի գործարկման մասին, ինչն ուղեկցվեց ամբիոնի վարիչների ակտիվ հարցուպատասխանով և առաջարկություններով։
Դեկան Ա․Մխիթարյանը, ըստ օրակարգի, ներկայացրեց 2024-2025 ուստարում ուսանողների հետ տարված աշխատանքները՝ արձանագրելով ուսանողական համայնքի ակտիվության աճը։
Հերթով ելույթ ունեցան նաև ամբիոնի վարիչները՝ ընդհանուր գծերով ներկայացնելով իրենց ղեկավարած ամբիոնների՝ 2024-2025 ուստարում գրանցած հիմնական ձեռքբերումները։
Ժողովն ամփոփվեց տնօրենի կողմից տրված հանձնարարականներով՝ մի շարք կանոնակարգերի վերամշակմանն առնչվող։

В МНОЦ НАН РА подвели итоги 2024–2025 учебного года
8 июля с.г. в онлайн-формате состоялось заседание заведующих кафедрами Международного научно-образовательного центра НАН РА (МНОЦ), целью которого было подведение итогов 2024–2025 учебного года и обсуждение других вопросов повестки дня.
Кроме заведующих кафедрами, в заседании приняли участие директор МНОЦ Армен Саргсян, заместители директора Наира Акопян и Ерджаник Заргарян, декан Атом Мхитарян, а также другие представители административного состава Центра.
Директор А. Саргсян, согласно повестке, представил общую картину процесса приёма в магистратуру на 2025–2026 учебный год, проведя соответствующий анализ.
Заместитель директора по научным вопросам Н. Акопян выступила с докладом о внедрении порядка оценки научно-исследовательской деятельности профессорско-преподавательского состава, что сопровождалось активной дискуссией и предложениями со стороны заведующих кафедрами.
Декан А. Мхитарян представил результаты работы со студентами в 2024–2025 учебном году, отметив рост активности студенческого сообщества.
Заведующие кафедрами поочерёдно выступили с докладами, представив основные достижения возглавляемых ими кафедр за отчётный учебный год.