Կայացավ ԳԿՄԿ ավագների՝ նոր ուստարվա առաջին ժողովը
2025թ․ սեպտեմբերի 30-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (ԳԿՄԿ) նիստերի դահլիճում կայացավ կուրսերի ավագների՝ 2025-2026 ուստարվա առաջին ժողովը։ Հանդիպումը վարեց ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը։ Դեկանը նախ իր խոսքն ուղղեց առաջին կուրսի մագիստրանտներին՝ ծանոթացնելով նրանց Կենտրոնի կառուցվածքին և ուսանողներին վերաբերող ընթացիկ տեղեկատվությանը։ Ա․ Մխիթարյանն անդրադարձ կատարեց ուսանողական կարևոր հարցերի, ինչպես նաև ՈւԽ ղեկավար կազմի ընտրությանը։
Որոշում կայացվեց ՈւԽ ընտրություններն անցկացնել հաջորդ շաբաթ։ ՈւԽ նախագահի թեկնածուներն ընտրության օրը պետք է ներկայացնեն ՈւԽ ծրագիր։
Հանդիպմանը ներկա էր նաև ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Հեղինե Մելքոնյանը։ Նա ուսանողներին ներկայացրեց արդյունավետ համագործակցությանն ուղղված որոշ առաջարկներ։

Состоялось первое собрание старост МНОЦ в новом учебном году
30 сентября 2025 года в зале заседаний Международного научно-образовательного центра НАН РА (МНОЦ) состоялось первое собрание старост курсов 2025–2026 учебного года. Заседание вел декан МНОЦ Атом Мхитарян.
Декан вначале обратился к магистрантам первого курса, представив им структуру Центра и текущую информацию, касающуюся студентов. А. Мхитарян затронул вопросы, важные для студенчества, а также выборы руководящего состава Студсовета.
Было принято решение провести выборы Студсовета на следующей неделе. Кандидаты на пост председателя Студсовета в день выборов должны представить программу Студсовета.
На встрече присутствовала также начальник отдела по связям с общественностью и карьерой МНОЦ Эгине Мелконян, которая представила студентам ряд предложений, направленных на эффективное сотрудничество.