Նոր համագործակցություն «ԻՆՍԹԻԳԵՅԹ» ԳՀԶԿ ընկերության հետ
Ս/թ հունվարի 21-ին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ ղեկավարության նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ աշխատանքային հանդիպում Հայաստանյան «Ինստիգեյթ» ԳՀԶԿ ընկերության  համահիմնադիր և գլխավոր ճարտարագետ՝ Վահագն Պողոսյանի և «Ինստիգեյթ» ԳՀԶԿ ընկերության Գործադիր տնօրեն Հ. Արզումանյանի հետ:
Հանդիպմանը ներկա էին ԳԿՄԿ տնօրեն Ա. Սարգսյանը, ուսումնական աշխատանքների գծով Ե. Զարգարյանը, ՏՏ բաժնի պետ Ա. Եղոյանը, արտաքին կապերի բաժնի պետ Ա. Հարությունյանը և արտաքին կապերի բաժնի գլխավոր մասնագետ Ա. Պապիկյանը:
Հանդիպման նպատակն էր քննարկել ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ և «Ինսթիգեյթ» ընկերության համագործակցությունը մագիստրոսական կրթության, գիտահետազոտական գործունեության ինչպես նաև համատեղ միջազգային ծրագրերի  իրականացման ուղիները:
Քննարկումների ընթացքում կնքվեց փոխըմբռնման հուշագիր, որի շրջանակներում ԳԿՄԿ-ում կհիմնվի «Համակարգչային գիտություն և խելացի համակարգեր» ամբիոնը՝ «Կառավարման տեղեկատվական համակարգեր» մագիստրոսական կրթական ծրագիր իրականացնելու համար: Համագործակցությունը միտված է առավելագույնս հզորացնել գիտահետազոտական բաղադրիչը և ստեղծել ամուր կապ ԲՈՒՀ-երի և գործատուների միջև:

New Cooperation with "Instigate" IT Company
On January 21th at the initiative of ISEC, the co-founder and cheif-engineer of the ''Instigate'' company V. Poghosyan and the Cheif Executive H. Arzumanyan maid a visit to ISEC NAS RA.
The meeting was attended by the ISEC NAS RA Director Dr. A. Sargsyan, Deputy Director on educational affairs Dr. Y. Zargaryan, the Head of IT department A. Yeghoyan, the Head of the foreign affairs department A. Harutyunyan and the Chief specialist of the foreign affairs department A. Papikyan․
The purpose of the meeting was to combine mutual efforts in the training of specialists in the field of advanced information technologies through the implementation of Master degree education, research activities and educational projects.
During the discussion, a Memorandum of Understanding was signed between ISEC NAS RA and ''Instigate'' company, within the framework of which it was decided to establish the Department of Computer Science and Intelligent Systems which will be located in ISEC. The cooperation aims at the implementation of a Master Degree program with major in ''Information Management Systems'' by maximizing the research component and creating a strong liaison between universities and employers.