ՈՒԳԸ-ՈՒԽ գործունեության 2022-2023 ուստարվա ամփոփում
Դեկտեմբերի 5-ին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ բաժնի պետ Լիլիթ Ադամյանի հանդիպումը Ուսանողական գիտական ընկերության և Ուսանողական խորհրդի անդամների հետ՝ ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների նախորդ տարվա գործունեության ամփոփման, ինչպես նաև առաջիկա անելիքների քննարկման նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հարցեր գիտական և կրթական ոլորտներում ուսանողության նախաձեռնությունների սատարման, տարբեր գիտական ծրագրերում ուսանողների ընդգրկման, շնորհաշատ ուսանողների խրախուսման, գիտաժողովների և սեմինարների իրականացման, ազատ ժամանցին առնչվող և այլ ուղղությամբ տարվող աշխատանքների կազմակերպման վերաբերյալ:
Ուսանողական գիտական ընկերության և Ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչները հանդես եկան մի շարք առաջարկներով ուսանողների մասնակցությունը ԳԿՄԿ առաքելության և նպատակների իրականացման գործընթացներում ակտիվացնելու ուղղությամբ, որոնք կիրականացվեն արդեն առաջիկայում:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Լիլիթ Ադամյանն ընդգծեց, որ անհրաժեշտ է ուշադրության կենտրոնում պահել ԳԿՄԿ բարելավման պլանով նախատեսված միջոցառումները, որոնք պետք է ուղղված լինեն ԳԿՄԿ ուսանողական մարմինների մակարդակում կառավարման և վարչարարության լավագույն փորձի տարածմանը, շահակիցների տարբեր խմբերի հետ ֆոկուս-խմբային քննարկումների կազմակերպմանը, ՈՒԳԸ-ՈՒԽ կազմում ներգրավված ուսանողների թվի ավելացմանը՝ իրենց նախաձեռնություններով նպաստելով ԳԿՄԿ գործունեության բոլոր ոլորտներում դինամիկ առաջընթացի ապահովմանը:
Հանդիպման վերջում ԳԿՄԿ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժնի պետ Արմեն Եղոյանը խորհրդատվություն տրամադրեց ուսանողներին հեռավար ուսուցման հարթակից օգտվելու, տեխնիկական պայմանների, նյութերի տեղադրման և կիրարկման վերաբերյալ՝ շեշտելով ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների գործունեության կարևորությունը ուսումնական գործընթացին սովորողների արդյունավետ ինտեգրման հարցում:

Подведение итогов деятельности органов студенческого самоуправления за 2022-2023 учебный год
5 декабря по инициативе отдела общественных связей и карьеры МНОЦ НАН РА состоялась встреча руководителя отдела Лилит Адамян с членами Студенческого научного общества и Студенческого совета с целью подведения итогов деятельности органов студенческого самоуправления за прошедший год, а также обсуждения предстоящих действий.
В ходе встречи были обсуждены вопросы поддержки студенческих инициатив в научной и образовательной сферах, вовлечения студентов в различные научные программы, поощрения одаренных студентов, проведения конференций и семинаров, организации мероприятий по разным направлениям.
Представители Студенческого научного общества и Студенческого совета выступили с рядом предложений по вовлеченности студентов в процессах реализации миссии и целей МНОЦ, которые будут осуществлены уже в ближайшем будущем.
Руководитель отдела связяй с общественностью и карьере МНОЦ Лилит Адамян подчеркнула, что необходимо держать в центре внимания особенно мероприятия, предусмотренные планом совершенствования МНОЦ, которые должны быть направлены на распространение передового опыта управления и администрирования на уровне студенческих органов МНОЦ, организацию дискуссий в фокус-группах с различными заинтересованными сторонами, увеличение количества студентов в органах студенческого самоуправления, тем самым способствуя обеспечению динамичного прогресса во всех сферах деятельности МНОЦ.
В завершении встречи руководитель отдела информационных технологий МНОЦ Армен Егоян предоставил студентам консультации по использованию платформы дистанционного обучения, техническим условиям, размещению и применению материалов, подчеркнув важность деятельности органов студенческого самоуправления в эффективной интеграции учащихся в учебный процесс.