ՈՒԳԸ-ՈՒԽ գործունեության 2022-2023 ուստարվա ամփոփում
Դեկտեմբերի 5-ին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ բաժնի պետ Լիլիթ Ադամյանի հանդիպումը Ուսանողական գիտական ընկերության և Ուսանողական խորհրդի անդամների հետ՝ ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների նախորդ տարվա գործունեության ամփոփման, ինչպես նաև առաջիկա անելիքների քննարկման նպատակով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին հարցեր գիտական և կրթական ոլորտներում ուսանողության նախաձեռնությունների սատարման, տարբեր գիտական ծրագրերում ուսանողների ընդգրկման, շնորհաշատ ուսանողների խրախուսման, գիտաժողովների և սեմինարների իրականացման, ազատ ժամանցին առնչվող և այլ ուղղությամբ տարվող աշխատանքների կազմակերպման վերաբերյալ:
Ուսանողական գիտական ընկերության և Ուսանողական խորհրդի ներկայացուցիչները հանդես եկան մի շարք առաջարկներով ուսանողների մասնակցությունը ԳԿՄԿ առաքելության և նպատակների իրականացման գործընթացներում ակտիվացնելու ուղղությամբ, որոնք կիրականացվեն արդեն առաջիկայում:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հանրային կապերի և կարիերայի բաժնի պետ Լիլիթ Ադամյանն ընդգծեց, որ անհրաժեշտ է ուշադրության կենտրոնում պահել ԳԿՄԿ բարելավման պլանով նախատեսված միջոցառումները, որոնք պետք է ուղղված լինեն ԳԿՄԿ ուսանողական մարմինների մակարդակում կառավարման և վարչարարության լավագույն փորձի տարածմանը, շահակիցների տարբեր խմբերի հետ ֆոկուս-խմբային քննարկումների կազմակերպմանը, ՈՒԳԸ-ՈՒԽ կազմում ներգրավված ուսանողների թվի ավելացմանը՝ իրենց նախաձեռնություններով նպաստելով ԳԿՄԿ գործունեության բոլոր ոլորտներում դինամիկ առաջընթացի ապահովմանը:
Հանդիպման վերջում ԳԿՄԿ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների բաժնի պետ Արմեն Եղոյանը խորհրդատվություն տրամադրեց ուսանողներին հեռավար ուսուցման հարթակից օգտվելու, տեխնիկական պայմանների, նյութերի տեղադրման և կիրարկման վերաբերյալ՝ շեշտելով ուսանողական ինքնակառավարման մարմինների գործունեության կարևորությունը ուսումնական գործընթացին սովորողների արդյունավետ ինտեգրման հարցում:

An Overview of Student Self-Government Bodies’ Activities for the 2022–2023 Academic Year
On December 5, at the initiative of the ISEC NAS RA Public Relations and Career Department, the head of the department, Lilit Adamyan, met with the members of the Student Scientific Society and the Student Council to summarize the previous year’s activities of the student self-government bodies and to discuss upcoming projects.
Concerns about supporting student initiatives in the scientific and research areas, such as those involving students in diverse scientific programs, motivating talented students, holding conferences and seminars, planning entertainment events, and other matters, were considered upon during the meeting.
A number of proposals were developed by the Student Scientific Society and Student Council representatives to encourage student involvement in the processes of implementing the ISEC mission and goals, which will be implemented soon.
Lilit Adamyan, the head of the ISEC NAS RA Public Relations and Career Department, stressed the importance of concentrating on the activities outlined in the ISEC improvement plan. These activities should aim to disseminate the best practices in management and administration among the ISEC student self-government bodies, arrange focus groups with various stakeholders, and increase the number of students self-government bodies by encouraging them to take initiative and contribute to the organization's overall dynamic progress.
Following the meeting, Armen Yeghoyan, the head of ISEC NAS RA Information Technology Department, provide students advice on how to use the platform for distance learning, as well as technical issues, material installation, and implementation. He emphasized the significance of student self-government bodies' activities in facilitating students' effective integration into the educational process.