Հանդիպում Մանե Թանդիլյանի հետ
Կարևորելով կրթություն-աշխատաշուկա արդի փոխառնչությունները ՀՀ-ում, պահանջարկի ձևավորման առկա իրավիճակը աշխատաշուկայում, շրջանավարտների ինտերգման հարցերը նոր աշխատավայրում՝ ս.թ. նոյեմբերի 17-ին ՝ Ուսանողների միջազգային օրը, ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ Շրջանավարտների հետ կապի և զբաղվածության բաժնի հրավերով ԳԿՄԿ ուսանողների հետ հանդիպեց ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարար Մանե Թանդիլյանը:
Շնորհավորելով ուսանողներին՝ նախարարը նշեց, որ երիտասարդությունն ու ուսանողությունը մեր երկրի ներկան են, և պետություն կառուցելու գործում անչափ մեծ է նրանց դերը:
Հանդիպման ընթացքում խոսվեց ՀՀ- ում ստեղծված գործազրկության, համապատասխան մասնագետների պահանջարկի և առաջարկի անհամապատասխանելիության մասին:
Նախարարը կոչ արեց բոլոր ուսանողներին անդադար կատարելագործվել իրենց բնագավառներում և չվախենալ կամավորական աշխատանք կատարելուց, ինչն էլ հետագայում լավագույն փորձի օրինակ կարող է դառնալ: Քննարկվեց նաև կրթության թեման։ Ըստ Մանե Թանդիլյանի գիտելիքը միշտ պետք է լինի արդիական՝ համապատասխանելով երկրի աշխատաշուկայի պահանջարկին:
Հանդիպման ավարտին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ Շրջանավարտների հետ կապի և զբաղվածության բաժնի պետ Ա. Շահազիզյանը շնորհակալություն հայտնեց նախարարին այցի համար՝ նվիրելով «Գիտության աշխարհում» գիտահանրամատչելի հանդեսի մի քանի օրինակներ և այլ ձեռնարկներ՝ ՀՀ ԳԱԱ 75- ամյակի և ԳԿՄԿ 20- ամյա գործունեության վերաբերյալ: Նա խոստացավ, որ նմանատիպ հանդիպումները կրելու են շարունակական բնույթ։

Встреча с исполняющей обязанности министра труда и социальных вопросов РА Мане Тандилян
Учитывая актуальность взаимоотношений образования и рынка труда, формирования спроса на рынке труда и интегрирования выпускников на новых рабочих местах, oтдел занятости и связи с выпускниками МНОЦ НАН РА организовал в Международный день студентов (17 ноября с.г.) встречу с Мане Тандилян, исполняющей обязанности министра труда и социальных вопросов РА. На встрече Мане Тандилян поздравила студентов и обратила особое внимание на огромную роль современной армянской молодежи и студенчества в построении нашего государства. В частности, на встрече говорилось о существующей безработице, расхождении в спросе на специалистов и предложений на рынке труда РА.
Мане Тандилян призвала всех студентов постоянно совершенствоваться в своей области и быть готовой к выполнению добровольной работы, которая в дальнейшем может стать образцом хорошего опыта. Касательно науки она подчеркнула, что знание всегда должно быть актуальным и соответствовать спросу рынка труда в стране.
В заключение встречи заведующая отделом занятости и связи с выпускниками А. Шахазизян в знак благодарности подарила М. Тандилян несколько экземпляров научно-популярного журнала "В мире науки" и другие материалы, посвященные 75-летию НАН РА и 20-летию деятельности МНОЦ НАН РА. В свою очередь, и.о. обязанности министра обещала, что подобные встречи будут носить продолжительный характер.