Հանդիպում-քննարկում Արշակ Սադոյանի հետ
Ս/թ մայիսի 22-ին՝ ժամը 13։00-ին, ՀՀ ԳԱԱ ՈւԽ նախագահ Գարրի Ղազարյանը և ԳԿՄԿ հանրային կապերի բաժնի մասնագետ Միկիչ Փարսադանյանը հանդիպեցին «Համագործակցության փոխօգնության համազգային կառույց»կազմակերպության հիմնադիր տնօրեն Արշակ Սադոյանի հետ։ Հանդիպման ընթացքում օրակարգային էր ուսանողների` աշխատանքի տեղավորման հարցը ։Այդ նպատակով` երկկողմ քննարկման ընթացքում վերջիններս առաջնային համարեցին արդիականացնել համազգային գործող կառույցները, և միավորելով նրանց մի ամբողջության մեջ` աշխարհով մեկ ձևավորել համագործակցության, փոխօգնության մի այնպիսի կուռ համակարգ, որը ոչ միայն հնարավորություններ կտա ցանկացած բնույթի խնդիրների դեմ դիմակայելու, այլև կստեղծի պայմաններ, որ աշխարհով մեկ սփռված հայերը միավորվեն , դառնան անառիկ ամրոց, ապրեն արժանապատվորեն և առավել բարեկեցիկ կյանքով։
Այն ուսանողները, որոնք հետաքրքրված են առաջարկով, կարող են դիմել ԳԱԱ ԳԿՄԿ ուսանողական խորհրդին կամ զանգահարել հետևյալ հեռախոսահամարով՝ 041 20-00-42։

Встреча-обсуждение с Аршаком Садояном
22 мая текущего года в 13:00 председатель Студенческого совета МНОЦ НАН РА Гарри Казарян и специалист отдела по связям с общественностью Микич Парсаданян встретились с основателем и директором организации «Общенациональная структура взаимопомощи» Аршаком Садояном.
В ходе встречи ключевым вопросом повестки дня была трудоустройство студентов. В рамках двустороннего обсуждения стороны подчеркнули необходимость актуализировать существующие общенациональные структуры и объединить их в единую систему, способную обеспечивать сотрудничество и взаимопомощь по всему миру. Такая система не только даст возможности противостоять любым возникающим проблемам, но и создаст условия, при которых армяне, рассредоточенные по всему миру, смогут объединиться, стать неприступной крепостью, жить достойно и вести более благополучную жизнь.
Студенты, заинтересованные в предложении, могут обратиться в Студенческий совет МНОЦ НАН РА или позвонить по телефону: 041 20-00-42.