ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը մասնակցեց «Կարիերայի և ձեռնարկատիրության տոնավաճառին»
Ս/թ նոյեմբերի 22-ին «Գլոբալ ձեռներեցության շաբաթվա» 2019 թվականի միջոցառումների շրջանակում "CareerLab"-ը ԱՄՆ դեսպանատան հետ համատեղ կազմակերպել էր «Կարիերայի և ձեռնարկատիրության տոնավաճառ», որին իր մասնակցությունն էր բերել նաև ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը:
Կենտրոնն իր գեղեցիկ տաղավարով հնարավորություն տվեց այցելուներին ծանոթանալու առաջարկվող առկա, հեռակա և հեռավար կրթական ծրագրերին: Ներկայացվեցին միջազգային այն գործընկեր համալսարանները, որոնց հետ Կենտրոնը համատեղ իրականացնում է միջազգային կրթական ծրագրեր:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հանրային կապերի և զբաղվածության բաժնի պետ Ա. Շահազիզյանը ԱՄՆ դեսպան Լինն Թրեյսիին ներկայացրեց Կենտրոնի առաքելությունը, առաջարկվող մագիստրոսական և ասպիրանտական կրթության հնարավորությունները, նվիրեց կենտրոնի հրատարակած գիտական հոդվածների ժողովածուն:
Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը, մասնավորապես հանրային կապերի և զբաղվածության բաժինը անչափ կարևորում են նմանատիպ միջոցառումների իրականացումը և հատուկ շնորհակալություն են հայտնում միջոցառման կազմակերպիչներին:

International Scientific-Educational Center of NAS RA participated in "Career and Entrepreneurship Fair"
November 25, 2019
On November 22, 2019, within the framework of "Global Entrepreneurship Week" 2019, Career Lab jointly with the US Embassy organized a Career and Entrepreneurship Fair, which was also attended by the International Scientific-Educational Center of NAS RA.
The center with its beautiful pavilion provided the visitors with an opportunity to get acquainted with the full time, part time and distance education programs. There were also presented the international partner universities with which the Center jointly implements international educational programs.
Head of Public Relations and Career Department of ISEC NAS RA A. Shahazizyan presented US Ambassador Lynn Tracy the mission of the Center, the opportunities for offered master's and PhD education, and presented a collection of scientific articles published by the Center.
The International Scientific-Educational Center, in particular the Department of Public Relations and Career, attaches great importance to the implementation of such events and expresses special gratitude to the organizers of the event.