ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը մասնակցեց «Կարիերայի և ձեռնարկատիրության տոնավաճառին»
Ս/թ նոյեմբերի 22-ին «Գլոբալ ձեռներեցության շաբաթվա» 2019 թվականի միջոցառումների շրջանակում "CareerLab"-ը ԱՄՆ դեսպանատան հետ համատեղ կազմակերպել էր «Կարիերայի և ձեռնարկատիրության տոնավաճառ», որին իր մասնակցությունն էր բերել նաև ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը:
Կենտրոնն իր գեղեցիկ տաղավարով հնարավորություն տվեց այցելուներին ծանոթանալու առաջարկվող առկա, հեռակա և հեռավար կրթական ծրագրերին: Ներկայացվեցին միջազգային այն գործընկեր համալսարանները, որոնց հետ Կենտրոնը համատեղ իրականացնում է միջազգային կրթական ծրագրեր:
ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հանրային կապերի և զբաղվածության բաժնի պետ Ա. Շահազիզյանը ԱՄՆ դեսպան Լինն Թրեյսիին ներկայացրեց Կենտրոնի առաքելությունը, առաջարկվող մագիստրոսական և ասպիրանտական կրթության հնարավորությունները, նվիրեց կենտրոնի հրատարակած գիտական հոդվածների ժողովածուն:
Գիտակրթական միջազգային կենտրոնը, մասնավորապես հանրային կապերի և զբաղվածության բաժինը անչափ կարևորում են նմանատիպ միջոցառումների իրականացումը և հատուկ շնորհակալություն են հայտնում միջոցառման կազմակերպիչներին:

Международный научно-образовательный центр НАН РА на "Ярмарке карьеры и предпринимательства"
В рамках мероприятий под названием "Неделя глобального предпринимательства" "CareerLab" совместно с посольством США в Армении организовал 22 ноября 2019 года "Ярмарку карьеры и предпринимательства", на которой принял участие Международный научно-образовательный центр НАН РА.
Центр со своим со своим красивым павильоном предоставил посетителям возможность ознакомиться с образовательными программами очного, заочного и дистанционного обучения. Были представлены те международные партнеры-университеты, с которыми Центр осуществляет совместные международные образовательные программы. Заведующая отделом карьеры и связи с общественностью МНОЦ НАН РА А. Шахбазян рассказала послу США Линн Трейси о миссии Центра, возможностях магистерского и аспирантского образования, а также подарила сборник опубликованных научных статей Центра.
Отдел карьеры и связи с общественностью МНОЦ НАН РА обращает внимание на важность осуществления подобных мероприятий и выражает особую благодарность их организаторам.