Սեպտեմբերի 11-12-ը Ծաղկաձորում տեղի ունեցավ է «Կրթության որակ և համապատասխանություն» վարկային երկրորդ ծրագրի արդյունքների և «Կրթության բարելավում» ծրագրի մեկնարկի լուսաբանմանը նվիրված երկօրյա համաժողովը:
Բացման խոսքով հանդես է եկել ՀՀ կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը: Վերջինիս խոսքով՝ համաժողովի նպատակն է վարկային ծրագրի թափանցիկության և հաշվետվողականության ապահովումը ոչ միայն ֆինանսական, այլև բովանդակային տեսակետից:
Չորրորդ կարևոր բաղադրիչը նորարարության մրցակցային հիմնադրամի շրջանակում ՀՀ 10 բուհերում ժամանակակից տեխնոլոգիական ծրագրերի իրականացումն է:
«Այս բաղադրիչի արդյունավետությանն է անդրադարձել նաև Համաշխարհային բանկի տնօրենը՝ ՀՀ փորձը մատնանշելով որպես օրինակելի»,-նշել է նախարարը:
Նորարարության մրցակցային հիմնադրամի շրջանակում ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը իրականացրել է հեռավար ուսուցում՝ նախատեսված հանրության լայն շրջանակների համար: Հեռավար ծրագրի ղեկավար Արուսյակ Հարությունյանը ներկայացրեց հեռավար կրթություն ծրագրի ընթացքում ձեռք բերված արդյունքները և հանրության դրական արձագանքը:![]()

A two-day conference devoted to the «Education Quality and Relevance», second loan project’s results and the media coverage of the launch of the «Education Improvement Project» took place on September 11-12, in Tsakhkadzor.
RA Minister of Education and Science, Armen Ashotyan made an opening speech and emphasized the aim of the conference in terms of the transparency and accountability of the loan project from financial and informative perspective.
The 4th important component within the framework of the Competitive Innovation Fund is the implementation of the modern technological projects in 10 HEIs in RA.
The Minister noted:”The executive director of the World Bank also points the effectiveness of this component taking RA experience as an exemplary”.
Within the framework of the Competitive Innovation Fund, ISEC NAS RA has implemented distance learning courses for great masses of population. The head of the distance learning courses Arusyak Harutunyan introduced the achievements of the distance learning project and positive feedback of the society.