ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը մասնակցեց «eLearning Stakeholders and Researchers Summit» (eSTARS 2020) երրորդ միջազգային գիտաժողովին
Դեկտեմբերի 7, 2020
«eLearning Stakeholders and Researchers Summit» (eSTARS 2020) գիտական և կրթական համայնքը բուհերի առջև ծառացած արդիական հարցերի քննարկման հարթակ է։ Գիտաժողովը երրորդ անգամ անընդմեջ «մեկ հարկի տակ է հավաքում» հետազոտողներին, փորձագետներին և կրթական ոլորտի մասնագետներին։  Գիտաժողովի կազմակերպիչը Ռուսաստանի ազգային հետազոտական համալսարանի բարձրագույն տնտեսագիտական դպրոցն է, որը համագործակցում է «Coursera» կրթական հարթակի հետ:
Դեկտեմբերի 2-ին կայացած eSTARS 2020 երրորդ միջազգային գիտաժողովին առաջին անգամ Հայաստանի Հանրապետությունից զեկույցով հանդես եկան ԳԿՄԿ տնտեսագիտության և կառավարման ամբիոնի վարիչի տեղակալ Նանա Մանուկյանը և արտաքին կապերի բաժնի պետ Արուսյակ Հարությունյանը (զեկույցի թեման՝ «ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում հեռավար կրթության զարգացման հեռանկարները»):

Участие Международного научно-образовательного центра НАН РА на третьей международной конференции "eLearning Stakeholders and Researchers"
Декабрь 7, 2020
"eLearning Stakeholders and Researchers Summit" (eSTARS 2020) – научное и образовательное сообщество, которое является площадкой для обсуждения актуальных вопросов образовательного развития вузов. Конференция уже третий раз беспрерывно "под своей крышей собирает" исследователей, экспертов и специалистов образовательной сферы. Организатор конференции - Высшая экономическая школа Национального исследовательского университета России, которая сотрудничает с образовательной площадкой "Coursera". На Третьей (состоявшейся 2 декабря 2020 года) международной конференции eSTARS 2020 впервые из Армении выступили: заместитель заведующего кафедрой экономики и управления Нана Манукян и заведующая отделом внешних связей Арусяк Арутюнян. Тема доклада - "Перспективы развития дистанционного образования в Международном научно-образовательном центре НАН РА".