Կրակովի մանկավարժական համալսարանի աշխարհագրության և կենսաբանության ֆակուլտետի դասախոս Յոհաննա Զավիշսկան՝ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում
Մայիսի 7, 2019
Ս. թ. մայիսի 6-ին ՀՀ ԳԱԱ էկոլոգանոոսֆերային հետազոտությունների կենտրոնում տեղակայված ԳԿՄԿ բնապահպանության և բնօգտագործման ամբիոնում տեղի ունեցավ Կրակովի մանկավարժական համալսարանի աշխարհագրության և կենսաբանության ֆակուլտետի դասախոս Յոհաննա Զավիշսկայի հետ հանդիպումը և մասնագիտական դասախոսությունը:
Հանդիպման ընթացքում Յոհաննա Զավիշսկան ներկայացրեց ներածական տեղեկատվություն՝ Կրակովի մանկավարժական համալսարանի մասին, ինչպես նաև կարդաց մասնագիտական դասախոսություն՝ հիդրոմորֆոլոգիական որակը՝ որպես լեռնային գետերի էկոլոգիական կարգավիճակի առանցքային տարր (Լեհական Կարպատներ), թեմայով:
Նույն օրը նաև հանդիպում տեղի ունեցավ Էրազմուս+ ազգային գրասենյակում՝ քննարկելու հայ-լեհական համագործակցության խթանման և դիվերսիֆիկացման ուղիները:

Преподаватель факультета географии и биологии Педагогического университета Кракова Еганна Завишска в МНОЦ НАН РА
Май 7, 2019
6 мая с.г. на кафедре "Экологии и природопользования" МНОЦ НАН РА состоялась лекция Еганны Завишской, преподавателя факультета географии и биологии Педагогического университета Кракова.
В своей вступительной речи она представила информацию о Педагогическом университете Краков, а также прочитала специальную лекцию на тему гидроморфологического качества как ключевого элемента экологического статуса горных рек (Пльские Карпаты).
В тот же день в представительстве офиса европейской программы "Эразмус+" состоялось обсуждение о рзвитии и диверсификации путей армяно-польского сотрудничества.