Սև, սպիտակ, կարմիր` յուրաքանչյուրը կարող է գտնել իր նրբերանգը
կենտրոնում մեկնարկել են կանանց նվիրված միջոցառումների շարք: Միջոցառումների շարքը սկսվեց նկարչուհի Արփինե Այվազյանի «Շշնջոցներ» ցուցահանդեսով(Ֆինանսներ, 1-ին կուրս):
Սա նկարչուհու երկրորդ անհատական ցուցահանդեսն է, թեման` կնոջ զգացմունքները: Ա. Այվազյանի խոսքով` սև, սպիտակ, կարմիր գույներով փորձել է պատկերել բոլոր զգացմունքները, և յուրաքանչյուրը կարող է գտնել իր նրբերանգը նկարներում: «Նկարները ստեղծվել են 2007 թ. մինչև 2012 թ. ընթացքում: Մոդեռն ոճի նկարներ և դիմանկարներ են, իսկ վերնագիրը ընտրվել է այն պատճառով, որ կանանց զգացմուքների արտահայտման հիմնական միջոցը շշնջոցներն են»,-ասաց նա:
Ա. Այվազյանի խոսքով` բոլոր նկարները ստեղծվել են իր համար բեկումնային պահին:
«Կարծում եմ, իմ նկարներում պատկերված է երիտասարդ կին, սակայն յուրաքանչյուրը կարող է իր տարիքին համապատասխան զգացմունք գտնել: Կառանձնացնեի «Արծիվն իմ մեջ» նկարը, որը նկարեցի մի կարևոր որոշումից առաջ, դա երկընտրանքի և համոզվածության ապրումների մասին նկար է: Մյուսը «Էյֆորիան» է, երբ հասկացա, որ իրադարձությունն իրեն ամբողջովին սպառել է, և նկարեցի հենց այս գույներով»,- ասաց նա:

Женский чувственный мир – в чернокраснобелых красках
организованы ряд мероприятий, посвященных женским праздникам. Началом этих праздников явилась выставка художницы Арпине Айвазян (1-ый курс, финансы) под заголовком “Шепоты”. Это – вторая индивидуальная выставка художницы на тему женского мира чувств. По мысли художницы, она пыталась в своих картинах передать всю полноту чувств женского мира во всех чернокраснобелых красках и оттенках.
По словам художницы, эти картины - портреты в стиле модерн - были созданы в самые переломные моменты ее жизни (2007 - 2012 ). А само название “Шепоты” обусловлено тем, что основным средством выражения женских чувств является шепот, шептанье.
По этому поводу Арпине Айвзян откровенно выразилась: “В моих картинах изображена молодая женщина, но любая, независимо от возраста, может найти что-то себе близкое, родное. Хочется особо выделить картину “Орел во мне”, которая явилась отражением моих переживаний в вопросе выбора и убежденности в правоте своего решения. Другая картина “Эйфория” написана именно этими красками, когда я поняла, что событие полностью исчерпано”.