Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում քննարկվեց ԳԿՄԿ բարելավման պլանի իրականացման ընթացքը
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի կրթության որակի ապահովման բաժնի հրավերով ս/թ մայիսի7-ին տեղի ունեցավ ԳԿՄԿ բարելավման պլանի իրականացման ընթացքի, առկա խնդիրների և հետագա աշխատանքներին նվիրված հանդիպում-քննարկում տնօրինության ընդլայնված կազմով:
Կետ առ կետ քննարկվեցին ԳԿՄԿ բարելավման պլանով նախատեսված 45 գործողությունների ընթացքը, հաշվետվողականության ձևերը, արդյունավետության գնահատման մեխանիզմները: Ծրագրով նախատեսված որոշ գործողությունների հապաղման հետ կապված լսեցին պատասխանատուների մեկնաբանությունները և առաջարկությունները:
Որոշում ընդունվեց ամիսը մեկ անգամ պարբերականությամբ հանդիպել և վերլուծել ԳԿՄԿ բարելավման պլանով նախատեսված գործողությունների և քայլերի իրականացման ընթացքը:

The process of implementing the ISEC improvement plan is discussed at the ISEC NAS RA
At the invitation of the Quality Assurance Department of the ISEC NAS RA, on May 7, a meeting-discussion on the process of implementing the ISEC improvement plan, existing issues and further activities was held with the expanded staff of the administration.
The process of 45 actions, the forms of accountability, and mechanisms for effectiveness assessment were discussed in the ISEC Improvement Plan. The responses and suggestions of the responsibles were heard in connection with the delay in some actions under the project.
The decision was made once a month to meet and analyze the process of implementation of the actions and steps envisaged by the ISEC Improvement Plan.