Գիտակրթական միջազգային կենտրոնում քննարկվեց ԳԿՄԿ բարելավման պլանի իրականացման ընթացքը
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի կրթության որակի ապահովման բաժնի հրավերով ս/թ մայիսի7-ին տեղի ունեցավ ԳԿՄԿ բարելավման պլանի իրականացման ընթացքի, առկա խնդիրների և հետագա աշխատանքներին նվիրված հանդիպում-քննարկում տնօրինության ընդլայնված կազմով:
Կետ առ կետ քննարկվեցին ԳԿՄԿ բարելավման պլանով նախատեսված 45 գործողությունների ընթացքը, հաշվետվողականության ձևերը, արդյունավետության գնահատման մեխանիզմները: Ծրագրով նախատեսված որոշ գործողությունների հապաղման հետ կապված լսեցին պատասխանատուների մեկնաբանությունները և առաջարկությունները:
Որոշում ընդունվեց ամիսը մեկ անգամ պարբերականությամբ հանդիպել և վերլուծել ԳԿՄԿ բարելավման պլանով նախատեսված գործողությունների և քայլերի իրականացման ընթացքը:

По инициативе отдела обеспечения качества образования МНОЦ НАН РА 7 мая с.г. состоялось широкое обсуждение с расширенным составом дирекции относительно существующих проблем и последующих работ в реализации плана улучшения учебного процесса.
По пунктам обсуждались: процесс предусмотренных по плану 45 действий, формы отчетности, механизмы эффективности оценивания. Были выслушаны комментарии и предложения ответственных лиц по поводу предусмотренных программой замедленных действий.
Было принято решение встречаться один раз в месяц для совместного анализа плана действий по улучшению образования МНОЦ НАН РА.