Հայաստանում Էրազմուս+ ծրագրի ազգային գրասենյակը ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրերի մշտադիտարկում իրականացրեց
Ապրիլի 19, 2019
Ս. թ. ապրիլի 16-ին Հայաստանում Էրազմուս+ ծրագրի ազգային գրասենյակը իրականացրեց ԳԿՄԿ-ում գործող երկու խոշոր միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրերի (Թուլուզի համալսարանի հետ (Ֆրանսիա) և Տուշայի համալսարանի հետ (Իտալիա) մշտադիտարկումը:
Մշտադիտարկման ընթացքում ազգային գրասենյակի համակարգող Լանա Կառլովան և ծրագրի պատասխանատու Անի Թորոսյանը հանդիպեցին միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրերի համակարգողների, ծրագրերին մասնակցած վարչական, դասախոսական և ուսանողական համակազմերի հետ՝ պարզելու ծրագրի ազդեցության չափը բուհի միջազգայնացման, մասնակիցների մասնագիտական և անհատական աճի վրա: Մշտադիտարկման ընթացքում նաև քննարկվեցին շարժունության ծրագրերում առկա խնդիրները և դրանց լուծման եղանակները, ծրագրի լուսաբանման և պատշաճ հաղորդակցման ուղիները:

Национальный офис программы "Эразмус+" в Армении осуществил в МНОЦ НАН РА мониторинг международных программ кредитной мобильности
Апрель 19, 2019
Национальный офис программы "Эразмус+" в Армении 16 апреля с.г. осуществил в МНОЦ НАН РА мониторинг двух крупных международных программ кредитной мобильности - с университетами Тулузы (Франция) и Туша (Италия).
Во время мониторинга координатор Национального офиса программы "Эразмус+" в Армении Лана Карлова и ответственная за программу Ани Торосян встретились с координаторами и участниками международных программ кредитной мобильности из административного, профессорско-преподавательского и студенческого состава с целью выяснения степени влияния программы на интернационализацию вуза, профессиональный и личностный рост участников. На встрече были также обсуждены существующие в программах проблемы и пути их решения, способы их актуализации посредством освещения и коммуникации.