Հայ-շվեդական կոնտակտային սեմինար
Հոկտեմբերի 13-14-ին Շվեդիայի բարձրագույն կրթության խորհուրդն ու Հայաստանում Էրազմուս+ ծրագրի ազգային գրասենյակը կազմակերպեցին 2րդ հայ-շվեդական կոնտակտային սեմինարը, որը հնարավորություն ընձեռեց հայաստանյան բուհերին ցանցային համագործակցության եզրեր գտնել շվեդական համալսարանների ներկայացուցիչների հետ Էրազմուս+, Լինեուս-Պալմե և Վիզբի ծրագրերի շրջանակներում։ Սեմինարի սկզբում նախ զեկուցումներով հանգամանորեն ներկայացվեցին հայկական և շվեդական կրթական համակարգերը, դրանք համակարգող մարմիններն ու զարգացման ուղիները: Երկօրյա սեմինարը, սակայն, մեծամասամբ բաղկացած էր քննարկումներից, որպեսզի համագործակցության եզրերն առավել տեսանելի և առարկայական լինեն:
Շվեդ գործընկերներն այցելեցին մի շարք բուհեր. Լունդի համալսարանի «Սննդի տեխնոլոգիաներ և սնուցում» մագիստրոսական կրթական ծրագրի ղեկավար Ֆրեդերիկո Գոմեզը այցելեց ԳԱԱ էկոլոգանոոսֆերային հետազոտությունների կենտրոն՝ ԳԿՄԿ բնապահպանության և բնօգտագործման ամբիոն, որտեղ քննարկվեցին հետագա համագործակցության հարցեր, մասնավորապես՝ կարողությունների զարգացումը սննդի անվտանգության ոլորտում:

Армяно-шведский контактный семинар
13-14 октября Совет высшего образования Швеции и офис программы “Эразмус+” в Армении организовали второй Армяно- шведский контактный семинар, который предоставил возможность сетевого сотрудничества вузов Армении с представителями шведских вузов  в рамках программ “Эразмус+” , “Линеус-Палме” и “Визби”.
На семинаре подробно были представлены системы образования Армении и Швеции, их органы управления и пути развития.  Двухдневный семинар большей частью был посвящен обсуждению с целью внесения предметности и ясности в двухстороннем сотрудничестве. Шведские коллеги посетили ряд вузов. В частности, Фредерико Гомез (руководитель магистерской образовательной программы “Технологии пищевых продуктов и питания” университета Лунди) побывал на кафедре экологии и использования природных ресурсов МНОЦ в Центре экологоноосферных исследований  НАН РА. Здесь были обсуждены вопросы дальнейшего  сотрудничества по развитию потенциала в сфере безопасности продуктов питания.