ԳԿՄԿ-ում բացվեց ժամանակակից տեխնիկական միջոցներով հագեցած մեդիալաբորատորիա
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում տեղի ունեցավ ժամանակակից տեխնիկական միջոցներով և ծրագրային լուծումներով հագեցած մեդիալաբորատորիայի բացումը:
Բացման արարողությանը ներկա էին ՀՀ ԳԱԱ նախագահ Աշոտ Սաղյանը, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս-քարտուղար Արթուր Իշխանյանը, ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, տնօրենության անդամներ և աշխատակիցներ:
Բացման խոսքով հանդես եկավ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Ա. Սարգսյանը, ով ողջունելով ներկաներին՝ նշեց, որ այս մեդիալաբորատորիան իր հագեցած տեխնիկական բազայով արդյունավետ հարթակ կծառայի երիտասարդ հետազոտողների, ասպիրանտների ու պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի համար ստեղծելու որակյալ տեսադասեր, դասախոսություններ ու կրթական, գիտահետազոտական և մասնագիտական մեդիաբովանդակություն, ինչպես նաև նոր հնարավորություն կընձեռի ԳԿՄԿ գործունեությունն ավելի լայնածավալ հանրայնացնելու համար:
ՀՀ ԳԱԱ նախագահ Ա. Սաղյանը շնորհավորեց և իր գոհունակությունը հայտնեց մեդիալաբորատորիայի բացման առթիվ՝ հաջողություն մաղթելով իրականացվող նախագծերին:
ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս-քարտուղար Ա. Իշխանյանը միանալով շնորհավորանքներին՝ կարևորեց այն փաստը, որ այսօր ապրելով թվային դարաշրջանում՝ շատ կարևոր է կրթության և գիտության ակտիվ հանրայնացումը տարբեր սոցիալական հարթակներում:
Նշենք, որ մեդիալաբորատորիայի տեխնիկական միջոցները ձեռք են բերվել Էրազմուս+ «Դոկտորական կրթության բարեփոխումը Հայաստանում՝ ակադեմիական համայնքի, արդյունաբերության պահանջներին և ԵՄ փորձին համապատասխան» ARMDOCT կարողությունների զարգացման ծրագրի շրջանակներում:

В МНОЦ открылась медиа-лаборатория, оснащенная современными технологиями
24 октября в Международном научно-образовательном центре НАН РА состоялось открытие медиа-лаборатории, оснащенной современными техническими средствами и программными решениями.
На церемонии открытия присутствовали президент Национальной академии наук РА Ашот Сагян, академик-секретарь НАН РА Артур Ишханян, директор МНОЦ НАН РА Армен Саргсян, члены дирекции и сотрудники МНОЦ.
Со вступительной речью выступил директор МНОЦ НАН РА Армен Саргсян, который, поприветствовав присутствующих, отметил, что данная медиа-лаборатория с оснащенной технической базой послужит эффективной платформой для молодых исследователей, аспирантов и профессорско-преподавательского состава для создания качественных видеоуроков, лекций и образовательного, научно-исследовательского и профессионального медиа-контента, а также предоставит новую возможность для более широкого освещения деятельности МНОЦ.
Президент НАН РА А. Сагян поздравил и выразил удовлетворение открытием медиа-лаборатории, пожелав успехов реализованным проектам.
Присоединившись к поздравлениям, академик-секретарь НАН РА А. Ишханян подчеркнул, что сегодня в эпоху цифровых технологий, очень важна активная пропаганда образования и науки на различных социальных платформах.
Отметим, что технические средства медиа-лаборатории были приобретены в рамках программы развития потенциала ARMDOCT Erasmus+ "Реформа докторантуры в Армении в соответствии с требованиями академического сообщества, промышленности и опыта ЕС".