ԳԿՄԿ-ում բացվեց ժամանակակից տեխնիկական միջոցներով հագեցած մեդիալաբորատորիա
Հոկտեմբերի 24-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում տեղի ունեցավ ժամանակակից տեխնիկական միջոցներով և ծրագրային լուծումներով հագեցած մեդիալաբորատորիայի բացումը:
Բացման արարողությանը ներկա էին ՀՀ ԳԱԱ նախագահ Աշոտ Սաղյանը, ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս-քարտուղար Արթուր Իշխանյանը, ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Արմեն Սարգսյանը, տնօրենության անդամներ և աշխատակիցներ:
Բացման խոսքով հանդես եկավ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ տնօրեն Ա. Սարգսյանը, ով ողջունելով ներկաներին՝ նշեց, որ այս մեդիալաբորատորիան իր հագեցած տեխնիկական բազայով արդյունավետ հարթակ կծառայի երիտասարդ հետազոտողների, ասպիրանտների ու պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմի համար ստեղծելու որակյալ տեսադասեր, դասախոսություններ ու կրթական, գիտահետազոտական և մասնագիտական մեդիաբովանդակություն, ինչպես նաև նոր հնարավորություն կընձեռի ԳԿՄԿ գործունեությունն ավելի լայնածավալ հանրայնացնելու համար:
ՀՀ ԳԱԱ նախագահ Ա. Սաղյանը շնորհավորեց և իր գոհունակությունը հայտնեց մեդիալաբորատորիայի բացման առթիվ՝ հաջողություն մաղթելով իրականացվող նախագծերին:
ՀՀ ԳԱԱ ակադեմիկոս-քարտուղար Ա. Իշխանյանը միանալով շնորհավորանքներին՝ կարևորեց այն փաստը, որ այսօր ապրելով թվային դարաշրջանում՝ շատ կարևոր է կրթության և գիտության ակտիվ հանրայնացումը տարբեր սոցիալական հարթակներում:
Նշենք, որ մեդիալաբորատորիայի տեխնիկական միջոցները ձեռք են բերվել Էրազմուս+ «Դոկտորական կրթության բարեփոխումը Հայաստանում՝ ակադեմիական համայնքի, արդյունաբերության պահանջներին և ԵՄ փորձին համապատասխան» ARMDOCT կարողությունների զարգացման ծրագրի շրջանակներում:

The ISEC Opened a Media Laboratory Equipped with Cutting-Edge Technologies.
On October 24, the International Scientific-Educational Center of NAS RA opened a media laboratory equipped with cutting-edge technologies and software solutions.
The opening ceremony was attended by the President of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia Ashot Saghyan, Academician-Secretary of NAS RA Artur Ishkhanyan, Director of ISEC NAS RA Armen Sargsyan, members and staff of the Directorate.
The ISEC NAS RA Director A. Sargsyan welcomed the attendees and made an opening speech by noting that the media laboratory, with its well-equipped technical base would work as a productive platform for young researchers, graduate students and professors to produce high-quality video tutorials, lectures and educational, research and professional media content. It will also open up new possibilities for wider promotion of ISEC activities.
The RA NAS President A. Saghyan congratulated and expressed his satisfaction with the media laboratory’s opening and wished success to the projects being implemented.
In addition to extending congratulations, the RA NAS Academician-Secretary A. Ishkhanyan pointed out how crucial it is to actively promote science and education on social media platforms in this day of digital technologies.
It should be noted that the media laboratory's technical resources were obtained as part of the Erasmus+ "ARMDOCT capacity building program: Doctoral Education Reform in Armenia in Accordance with the Requirements of the Academic Community, Industry, and EU Experience."