ARMDOCT ծրագրի հայաստանյան գործընկերների հերթական հանդիպումը ԳԿՄԿ-ում
Հունիսի 21-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում տեղի ունեցավ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և Եվրասիա միջազգային համալսարանի ներկայացուցիչների հերթական հանդիպումը՝ ARMDOCT ծրագրի շրջանակներում համագործակցային դոկտորական դպրոցի ստեղծման և հետագա աշխատանքների կարգավորման հարցերի քննարկման նպատակով:
Հանդիպմանը ներկա էին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, որակի ապահովման բաժնի պետ Նարինե Վարդանյանը, տնտեսագիտության և կառավարման ամբիոնի դասախոս Նարինե Մանուկյանը, ԵՄՀ ռազմավարական նախագծերի ղեկավար Արևիկ Օհանյանը, իրավագիտության ամբիոնի վարիչ Աննա Խվորոստյանկինան և ԵՄՀ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Ռուբեն Մելքոնյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկեց համագործակցային դոկտորական դպրոցի իրավակարգավորման հիմքերը, բարձրագույն կրթության երրորդ մակարդակում համատեղ կրթական ծրագրի բաղադրիչները, ծրագրով նախատեսվող առարկայացանկը և այլ ընթացիկ հարցեր: Քննարկման առանցքային հարցերից մեկն էլ ԵՄՀ-ի հետ կնքվելիք համագործակցության հուշագրի բովանդակային հատվածի քննարկումն էր:
Հիշեցնենք, որ ARMDOCT ծրագիրը նպատակ ունի եվրոպական գործընկեր բուհերի ներկայացուցիչների օժանդակությամբ՝ ներդնել և զարգացնել դոկտորական (բարձրագույն կրթության երրորդ մակարդակ) կրթական ծրագրեր Հայաստանում:
Դոկտորական դպրոցների և ARMDOCT ծրագրի մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ ինչպես ԳԿՄԿ նորություններ բաժնում, այնպես էլ ARMDOCT ծրագրի պաշտոնական կայքում՝ https://armdoct.com/:

Очередная встреча армянских партнеров программы ARMDOCT в МНОЦ
21 июня в Международном научно-образовательном центре НАН РА состоялась очередная встреча представителей Международного научно-образовательного центра и Международного университета Евразия с целью обсуждения вопросов о создании докторской школы в рамках программы ARMDOCT и регламента дальнейшей работы.
Во встрече приняли участие декан МНОЦ НАН РА Атом Мхитарян, руководитель отдела обеспечения качества Нарине Варданян, преподаватель кафедры экономики и управления Нарине Манукян, руководитель стратегических проектов МУЕ Аревик Оганян, заведующая кафедрой юриспруденции Анна Хворостянкина и проректор по учебно-методической работе МУЕ Рубен Мелконян.
В ходе встречи были обсуждены основы правового регулирования совместной докторской школы, составляющие образовательной программы третьего уровня высшего образования, предусмотренный программой учебный план и другие актуальные вопросы. Во время встречи одним из ключевых вопросов стало обсуждение содержательной части меморандума о сотрудничестве, который предстоит подписать с МУЕ.
Напомним, что программа ARMDOCT направлена на внедрение и развитие образовательных программ докторантуры (третий уровень высшего образования) в Армении при содействии представителей европейских вузов-партнеров.
Подробности о докторских школах и программе ARMDOCT можно найти как в разделе новостей МНОЦ, так и на официальном сайте программы ARMDOCT: https://armdoct.com/.