ARMDOCT ծրագրի հայաստանյան գործընկերների հերթական հանդիպումը ԳԿՄԿ-ում
Հունիսի 21-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնում տեղի ունեցավ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և Եվրասիա միջազգային համալսարանի ներկայացուցիչների հերթական հանդիպումը՝ ARMDOCT ծրագրի շրջանակներում համագործակցային դոկտորական դպրոցի ստեղծման և հետագա աշխատանքների կարգավորման հարցերի քննարկման նպատակով:
Հանդիպմանը ներկա էին ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ դեկան Ատոմ Մխիթարյանը, որակի ապահովման բաժնի պետ Նարինե Վարդանյանը, տնտեսագիտության և կառավարման ամբիոնի դասախոս Նարինե Մանուկյանը, ԵՄՀ ռազմավարական նախագծերի ղեկավար Արևիկ Օհանյանը, իրավագիտության ամբիոնի վարիչ Աննա Խվորոստյանկինան և ԵՄՀ ուսումնամեթոդական աշխատանքների գծով պրոռեկտոր Ռուբեն Մելքոնյանը:
Հանդիպման ընթացքում քննարկեց համագործակցային դոկտորական դպրոցի իրավակարգավորման հիմքերը, բարձրագույն կրթության երրորդ մակարդակում համատեղ կրթական ծրագրի բաղադրիչները, ծրագրով նախատեսվող առարկայացանկը և այլ ընթացիկ հարցեր: Քննարկման առանցքային հարցերից մեկն էլ ԵՄՀ-ի հետ կնքվելիք համագործակցության հուշագրի բովանդակային հատվածի քննարկումն էր:
Հիշեցնենք, որ ARMDOCT ծրագիրը նպատակ ունի եվրոպական գործընկեր բուհերի ներկայացուցիչների օժանդակությամբ՝ ներդնել և զարգացնել դոկտորական (բարձրագույն կրթության երրորդ մակարդակ) կրթական ծրագրեր Հայաստանում:
Դոկտորական դպրոցների և ARMDOCT ծրագրի մանրամասներին կարելի է ծանոթանալ ինչպես ԳԿՄԿ նորություններ բաժնում, այնպես էլ ARMDOCT ծրագրի պաշտոնական կայքում՝ https://armdoct.com/:

ARMDOCT Program Regular Meeting of Armenian Partners at ISEC
On June 21, the International Scientific-Educational Center of NAS RA hosted a regular meeting of representatives of ISEC and the International University of Eurasia to discuss the establishment of a doctoral school within the framework of ARMDOCT program and the regulations for further work.
The meeting was attended by Atom Mkhitaryan, Dean of ISEC NAS RA, Narine Vardanyan, Head of the Quality Assurance Department, Narine Manukyan, a lecturer of ISEC Department of Economics and Management, Arevik Ohanyan, Head of Strategic Projects of MUE, Anna Hvorostyankina, Head of the Department of Jurisprudence and Ruben Melkonyan, Vice-Rector for Educational and Methodological Affairs of MUE.
During the meeting, the basics of the legal regulation of the joint doctoral school, the components of the educational program at the third level of higher education, as well as the curriculum provided by the program and other current issues were discussed. One of the key issues was the consideration of the substantive part of the memorandum of cooperation to be signed with the IUE.
Reminder: ARMDOCT program aims to introduce and develop doctoral degree (the third level of higher education) programs in Armenia with the assistance of representatives of European partner universities.
The details of doctoral schools and the ARMDOCT program can be found both in the news section of ISEC and on the official website of the ARMDOCT program: https://armdoct.com/.