ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հոգեբանության ամբիոնի դասախոս Անժելիկա Այվազյանը՝ Պեկինում կայացած "Workshop in Frontiers of Psychology" աշխատաժողովին
Սույն թվականի ապրիլի 13-29 Չինաստանի Պեկին քաղաքում Չինաստանի գիտությունների ակադեմիայի հոգեբանության ինստիտուտի նախաձեռնությամբ կազմակերպվել էր "Workshop in Frontiers of Psychology" խորագրով աշխատաժողով, որին մասնակցում էին աշխարհի շուրջ 40 պետությունների ներկայացուցիչներ: Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացնում էր ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հոգեբանության ամբիոնի դասախոս, հոգեբանական գիտությունների թեկնածու Անժելիկա Այվազյանը:
Աշխատաժողովի ընթացքում մասնակիցները հնարավորություն են ունեցել ծանոթանալու հոգեբանության բնագավառում Չինաստանի ձեռքբերումներին, ինչպես նաև ներկայացնելու սեփական գիտական աշխատանքները:
Աշխատաժողովի շրջանակներում քննարկվել և նախանշվել են նաև Չինաստանի գիտությունների ակադեմիայի հոգեբանության ինստիտուտի և ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ հոգեբանության ամբիոնի համագործակցության հնարավորությունները՝ ուսանողների փոխանակման, աշխատաժողովների և գիտաժողովների կազմակերպման, ինչպես նաև մասնագետների հրավիրման հետ կապված:

Anjelika Ayvazyan, Lecturer of the Department of Psychology of the ISEC NAS RA, at the workshop in Frontiers of Psychology in Beijing
On April 13-29, 2019 a workshop in Frontiers of Psychology was organized by the Institute of Psychology of the Chinese Academy of Sciences in Beijing, China with representatives from around 40 countries. The Republic of Armenia represented , Ph.D. Anjelika Ayvazyan, lecturer of the Department of Psychology of the ISEC NAS RA.
During the workshop, participants had the opportunity to get acquainted with China's achievements in the field of psychology, as well as to present their own scientific works.
Within the framework of the workshop, there were discussed the possibilities of cooperation between the Institute of Psychology of the Chinese Academy of Sciences and the Department of Psychology of the ISEC NAS RA, the exchange of students, organization of workshops and conferences, as well as the invitation of specialists.