Ամենամյա ինտելեկտուալ խաղ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ-ում
Ս. թ. ապրիլի 19-ին ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի հանրային կապերի և կարիերայի զարգացման բաժնի, ՈՒԽ-ի և ՈՒԳԸ-ի համատեղ ջանքերով կայացավ ամենամյա ինտելեկտուալ խաղ, որին մասնակցում էին Կենտրոնի տարբեր մասնագիտություններում սովորող ուսանողները։ Խաղին մասնակցող 6 թիմերն էլ բարձր ակտիվություն ցուցաբերեցին ողջ խաղի ընթացքում։ Եզրափակիչ փուլ անցած երեք խմբերը պարգևատրվեցին պատվոգրերով։
Երկրորդ տարին անընդմեջ հաղթող է ճանաչվում «Հոգեբանություն» մասնագիտության «Նումեն» թիմը (մասնակիցներ՝ Կառլեն Ոսկանյան, Լուսինե Արտաշյան, Անահիտ Բլիկյան)։ Երկրորդ տեղը զբաղեցրեց «Փսիխիա» թիմը (մասնակիցներ՝ Գևորգ Գրիգորյան, Լիլիթ Օհանյան, Վեհանուշ Վիրաբյան), երրորդ տեղը՝ «Անիմա» թիմը (մասնակիցներ՝ Նարինե Պողոսյան, Սոնա Հայրապետյան, Արամ Ադամյան)։
Լավագույն գիտակ անվանակարգում հաղթող ճանաչվեց «Նումեն» թիմի ավագ Կառլեն Ոսկանյանը, որը ստացավ հատուկ մրցանակ՝ հուշանվերի տեսքով։
Եզրափակիչ անցած թիմերից կընտրվեն լավագույն խաղացողները, որոնք միասնական թիմով կմասնակցեն Ոստիկանության ակադեմիայում կայանալիք միջբուհական ինտելեկտուալ մրցույթին։

Annual intellectual game at the ISEC NAS RA
On April 19, 2019, with the joint efforts of the Public Relations and Career Development Department of the ISEC NAS RA, the SC and the SSS, an annual intellectual game was held, with students participating with different specialties of the Center. The six teams participating in the game showed high activity throughout the game. The three finalists were awarded certificates.
For the second year in a row the "Numen" team of Psychology specialty (participants Karlen Voskanyan, Lusine Artashyan, Anahit Blikyan) takes the victory. The second place took "Psychia" team (participants: Gevorg Grigoryan, Lilit Ohanian, Vehanush Virabyan), third place – "Anima" team (participants: Narine Poghosyan, Sona Hayrapetyan, Aram Adamyan).
Karlen Voskanyan, the leader of the “Numen” team, won a special award as the best connoisseur in form of souvenirs.
The best players will be selected from the finalists who will take part in the inter-university intellectual competition to be held in the Police Academy.
We wish good luck to the specialists of the National Academy of Sciences of Armenia in the upcoming inter-university game.