Մասնագիտական դպրոց «Արդի տարածաշրջանային հիմնախնդիրներ. մարտահրավերներ և հնարավորություններ»
Սեպտեմբերի 4, 2018 ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (ԳԿՄԿ) Արևելագիտության ամբիոնի վարիչ` Ռ. Ղազարյանի և ԳԿՄԿ Ուսանողական գիտական ընկերության (ՈւԳԸ) նախագահ` Մ. Փարսադանյանի նախաձեռնությամբ կազմակերպվում են «Արդի տարածաշրջանային հիմնախնդիրներ. մարտահրավերներ և հնարավորություններ» խորագրով մասնագիտական դպրոցներ, մեկ շաբաթ տևողությամբ: Դասախոսություններով հանդես են գալիս ինչպես ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի, ՀՀ ԳԱԱ Արևելագիտության ինստիտուտի, ՀՀ ԳԱԱ Պատմության ինստիտուտի, ՀՀ ԳԱԱ Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի, այնպես էլ Հանրապետությունում ճանաչված դասախոսներ: Դասընթացների ընթացքում ներկայացվում են հանրային հնչեղություն և կարևորություն ստացած, այնպես էլ պատմական առանցքային հիմնախնդիրներ: Մասնակցել կարող են` 18-35 տարեկան երիտասարդները, Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ուսանողները և ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ուսանողները և շրջանավարտները առանց մասնագիտական սահմանափակման: Դասընթացները տեղի են ունենում երեկոյան ժամերի, Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (Բաղրամյան 24դ, ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գրադարանի շենք) 2-րդ հարկի 2.1 լսարանում: Աչքի ընկնող մասնակիցները կստանան հավաստագրեր:
ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (ԳԿՄԿ) Արևելագիտության ամբիոնի վարիչ` Ռ. Ղազարյանի և ԳԿՄԿ Ուսանողական գիտական ընկերության (ՈւԳԸ) նախագահ` Մ. Փարսադանյանի նախաձեռնությամբ կազմակերպվում են «Արդի տարածաշրջանային հիմնախնդիրներ. մարտահրավերներ և հնարավորություններ» խորագրով մասնագիտական դպրոցներ, մեկ շաբաթ տևողությամբ: Դասախոսություններով հանդես են գալիս ինչպես ՀՀ ԳԱԱ Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի, ՀՀ ԳԱԱ Արևելագիտության ինստիտուտի, ՀՀ ԳԱԱ Պատմության ինստիտուտի, ՀՀ ԳԱԱ Փիլիսոփայության, սոցիոլոգիայի և իրավունքի ինստիտուտի, այնպես էլ Հանրապետությունում ճանաչված դասախոսներ: Դասընթացների ընթացքում ներկայացվում են հանրային հնչեղություն և կարևորություն ստացած, այնպես էլ պատմական առանցքային հիմնախնդիրներ: Մասնակցել կարող են` 18-35 տարեկան երիտասարդները, Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի ուսանողները և ՀՀ բարձրագույն ուսումնական հաստատությունների ուսանողները և շրջանավարտները առանց մասնագիտական սահմանափակման: Դասընթացները տեղի են ունենում երեկոյան ժամերի, Գիտակրթական միջազգային կենտրոնի (Բաղրամյան 24դ, ՀՀ ԳԱԱ Հիմնարար գրադարանի շենք) 2-րդ հարկի 2.1 լսարանում: Աչքի ընկնող մասնակիցները կստանան հավաստագրեր:

Профессиональная школа "Современные региональные проблемы: вызовы и возможности противостояния"
Сентябрь 4, 2018 По инициативе заведующего кафедрой Востоковедения Международного научно-образовательного центра НАН РА (МНОЦ НАН РА) Р. Казаряна и председателя Студенческого научного общества (СНО) МНОЦ НАН РА М. Парсаданяна организуется профессиональная школа под названием "Современные региональные проблемы: вызовы и возможности противостояния". Длительность обучения – одна неделя. С лекциями выступят преподаватели МНОЦ НАН РА, Института Востоковедения НАН РА, Института истории НАН РА, Института философии, социологии и права НАН РА, а также известные в республике ученые. На лекциях будут представлены важнейшие проблемы, волнующие общественность, а также ключевые вопросы истории. На лекциях могут принять участие студенты МНОЦ НАН РА, молодые специалисты до 35 лет, а также студенты и выпускники других вузов РА без ограничений в специальной подготовке. Лекции будут проводиться в вечерние часы в МНОЦ НАН РА (Здание Фундаментальной библиотеки НАН РА, 2-ой этаж, аудитория 2.1). Адрес: Проспект маршала Баграмяна 24 д. Выделившиеся участники получат сертификаты.
По инициативе заведующего кафедрой Востоковедения Международного научно-образовательного центра НАН РА (МНОЦ НАН РА) Р. Казаряна и председателя Студенческого научного общества (СНО) МНОЦ НАН РА М. Парсаданяна организуется профессиональная школа под названием "Современные региональные проблемы: вызовы и возможности противостояния". Длительность обучения – одна неделя. С лекциями выступят преподаватели МНОЦ НАН РА, Института Востоковедения НАН РА, Института истории НАН РА, Института философии, социологии и права НАН РА, а также известные в республике ученые. На лекциях будут представлены важнейшие проблемы, волнующие общественность, а также ключевые вопросы истории. На лекциях могут принять участие студенты МНОЦ НАН РА, молодые специалисты до 35 лет, а также студенты и выпускники других вузов РА без ограничений в специальной подготовке. Лекции будут проводиться в вечерние часы в МНОЦ НАН РА (Здание Фундаментальной библиотеки НАН РА, 2-ой этаж, аудитория 2.1). Адрес: Проспект маршала Баграмяна 24 д. Выделившиеся участники получат сертификаты.