«Վիզգրադ+» դրամաշնորհային ծրագիր
Սեպտեմբերի 4, 2017«Վիզգրադ» միջազգային հիմնադրամը հայտարարում է դրամաշնորհային ծրագրերի մրցույթ V4 EaP տարածաշրջանի համար (Չեխիա, Հունգարիայի Հանրապետություն, Լեհաստանի Հանրապետություն և Սլովակիայի Հանրապետություն, Հայաստան, Ադրբեջան, Բելառուս, Մոլդովա և Ուկրաինա) հետևյալ թեմատիկ ուղղություններով՝
1. առողջապահություն
2. կրթություն
3. գյուղական համայնքների զարգացում
4. պատշաճ պետական կառավարում
5. օրենսդրություն և արդարադատություն
6. հաղորդակցություն, ԶԼՄ և տեղեկատվության հասանելիություն
7. քաղաքացիական հասարակության զարգացում՝ մարդու իրավունքներ և փոքրամասնություններ
Նախագծերում պետք է ընդգրկվեն Արևելյան գործընկերության առնվազն մեկ երկիր (Հայաստան, Ադրբեջան, Բելառուս, Մոլդովա և Ուկրաինա) և V4 տարածաշրջանի երեք տարբեր երկիր (Չեխիա, Հունգարիայի Հանրապետություն, Լեհաստանի Հանրապետություն և Սլովակիայի Հանրապետություն):

Грантовая Программа "ВИЗГАРД+"
Сентябрь 4, 2017Международный фонд "Визгард" объявляет конкурс грантовых программ для региона Восточного партнерства V4 EaP (Чешская Республика, Венгерская Республика, Республика Польша и Словацкая Республика, Армения, Азербайджан, Беларусь, Молдова и Украина) по следующим тематическим направлениям:
1. Здравоохранение
2. Образование
3. Развитие сельских общин
4. Государственное управление
5. Законодательство и юстиция
6. Коммуникация, СМИ и информационная доступность
7. Развитие гражданского общества – права человека и меньшинств
В проектах грантовых программ должны участвовать как минимум одна страна из Восточного партнерства (Армения, Азербайджан, Беларусь, Молдова и Украина) и три разные страны региона V4 (Чешская Республика, Венгерская Республика, Республика Польша и Словацкая Республика):