Մեկնարկել է «Էրազմուս+» ծրագրի 2022 թ. առաջարկների ներկայացման մրցույթը
Եվրահանձնաժողովը սկսել է «Էրազմուս+»-ի շրջանակում 2022 թ. առաջարկների ներկայացման մրցույթը և տարեկան աշխատանքային ծրագրի ընդունումը (https://erasmus-plus.ec.europa.eu/.../2022-annual-work...):
«Էրազմուս+»-ը շարունակում է արտերկրում ուսման, պրակտիկայի, ուսանողական և դասախոսական անձնակազմի փոխանակման հնարավորություններ ընձեռել և համագործակցել տարբեր համալսարանների հետ՝ կրթության, վերապատրաստումների, երիտասարդության և սպորտի տարբեր ոլորտներում:
«Էրազմուս+» շարժունակության և համագործակցության ծրագրերը խթանում են ակտիվ քաղաքացիական ներգրավվածությունն ու ավելի մեծ մասնակցությունը ժողովրդավարական կյանքում:
Համագործակցության համար մանրամասն տեղեկություններ կարող եք գտնել այստեղ՝ https://erasmusplus.am/.../erasmusinternational-2022...:
Մասնակցության և ֆինանսավորման մանրամասն պայմանները կարող եք գտնել «Էրազմուս+» ծրագրի ուղեցույցում, որը հասանելի է այստեղ՝ https://erasmus-plus.ec.europa.eu/.../erasmusplus...:

Начался конкурс презентации предложений программы "Эразмус +" 2022 года
Ноябрь 30, 2021Европейская комиссия в рамках программы "Эразмус+" начала проведение конкурса презентации предложений 2022 года и приступила к принятию годовой рабочей программы (https://erasmus-plus.ec.europa.eu/.../2022-annual-work...).
Программа мобильности и сотрудничества "Эразмус+" продолжает предоставлять за рубежом возможности для учебы, стажировок, обмена студентами и преподавателями, а также для сотрудничества с различными университетами в области образования, переподготовки кадров молодежи и спорта.
Программа мобильности и сотрудничества "Эразмус+" способствуют активному гражданскому участию в демократической жизни.
Подробную информацию о сотрудничестве можете найти здесь - https://erasmusplus.am/.../erasmusinternational-2022...
Подробные условия участия и финансирования можно найти в руководстве по программе Эразмус+, которое доступно здесь - https://erasmus-plus.ec.europa.eu/.../erasmusplus...