Ասպիրանտի Erasmus+ փոխանակման ծրագիր Լիլի համալսարանում (Ֆրանսիա)
Սեպտեմբերի 25, 2025Էրազմուս+ միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և Լիլի համալսարանի միջև իրականացվող Erasmus+ KA107 շարժունության ծրագիրը հայտարարում է մրցույթ ՀՀ ԳԱԱ երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտի ասպիրանտների համար:
Ծրագիրը մրցութային կարգով հնարավորություն է ընձեռում 2025-2026 ուստարում ՀՀ ԳԱԱ երկրաբանական գիտությունների ինստիտուտի ասպիրանտներին 5 ամիս տևողությամբ հետազոտություն իրականացնելու Լիլի համալսարանում:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս/թ հոկտեմբերի 7-ը ներառյալ, անգլերենով, PDF ձևաչափով (որպես մեկ pdf փաստաթուղթ) ուղարկել ստորև պահանջվող փաստաթղթերը հետևյալ էլ. հասցեին՝ ella.papikyan@isec.am:
Վերնագրում նշել “Erasmus+ 2025-2026 PhD mobility application”:
- ինքնակենսագրական (ձևաչափը տե՛ս https://europass.cedefop.europa.eu/),
- երաշխավորագիր գիտական ղեկավարից,
- մոտիվացիոն նամակ,
- հետազոտական պլան,
- տեղեկանք ՀՀ ԳԱԱ ասպիրանտուրայի բաժնից։
Լիլի համալսարանի համացանցային կայքը՝ https://international.univ-lille.fr/en/ :
Հայտարարության սկզբնաղբյուրը՝ https://international.univ-lille.fr/en/come-to-the-university-of-lille/students/as-part-of-an-international-programme/exchange-programme-erasmus-isep/ :
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք դիմել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոն՝ արտաքին կապերի բաժին: Հեռախոս՝ 060-62-35-98։

September 25, 2025In the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility Project implemented between ISEC NAS RA and the University of Lille a selection call is announced for PhD students of the Institute of Geological Sciences of NAS RA.
The project grants an opportunity to undertake a five-month research visit to the University of Lille in the spring semester of 2025-2026 academic year.
Applicants wishing to participate in the call are required to submit the documents listed below, compiled into a single PDF file, no later than October 7, 2025, to the following e-mail address: ella.papikyan@isec.am.