Կկայանա հայտարարված միջազգային գիտաժողովը
Ապրիլի 21, 2025ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը և Հյուսիսային համալսարանը 2025 թվականի ապրիլի 22-ին համատեղ կազմակերպում են «Կանաչ տնտեսության մարտահրավերները կայուն զարգացման համատեքստում» խորագրով գիտաժողով:
Գիտաժողովի աշխատանքային լեզուն անգլերենն է, անցկացման ձևաչափը՝ հիբրիդային (առցանց, առկա), անցկացման վայրը՝ ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ 10-րդ հարկի դահլիճ, հասցեն՝ Մարշալ Բաղրամյանի պող. 24/6:
Գիտաժողովին կարելի է հետևել առցանց՝ հետևյալ հղումով. https://meet.google.com/tny-jtyg-cpe, սկիզբը՝ ժամը 14:00:

The announced international conference will take place
April 21, 2025The International Scientific - Educational Center of the NAS RA and Northern University are jointly organizing a conference on “Challenges of the Green Economy in the Context of Sustainable Development” on April 22, 2025.
The working language of the conference is English, the format of the conference is hybrid (online, in person), the venue is the 10th floor hall of the ISEC NAS RA, address: Marshal Baghramyan Ave. 24/6.
The conference can be followed online at the following link: https://meet.google.com/tny-jtyg-cpe, starting at 2:00 PM.