«PROM» կարճաժամկետ ակադեմիական փոխանակման ծրագրին դիմելու հնարավորություն
Փետրվարի 18, 2026ԳԿՄԿ մագիստրանտները, ասպիրանտները և ակադեմիական պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմը հնարավորություն ունեն մասնակցելու Կրակովի ազգային կրթական հանձնաժողովի համալսարանի (Լեհաստան)՝ Ակադեմիական փոխանակման ազգային գործակալության (NAWA) կողմից ֆինանսավորվող «PROM» կարճաժամկետ ակադեմիական փոխանակման ծրագրին:
«PROM» ծրագրի մանրամասներին հնարավոր է ծանոթանալ՝ այցելելով հետևյալ կայքէջ:
Կրակովի ազգային կրթական հանձնաժողովի համալսարանը ֆինանսապես աջակցում է PROM ծրագրի շրջանակներում իրականացվող շարժունությանը (ճանապարհածախս, կացարան, անհրաժեշտության դեպքում այլ վճարներ տեղում կփոխհատուցվեն):
Կրթաթոշակի մասին տեղեկություն:
Կրթաթոշակով ֆինանսավորվող ելքային և մուտքային շարժունակությունները կտևեն 5-30 օր։
Ասպիրանտները և ակադեմիական անձնակազմը կարող են դիմել 7-օրյա մուտքային մոբիլության համար:
Նախագծին մասնակցել ցանկացող թեկնածուները պետք է անհրաժեշտ փաստաթղթերը սկանավորված տարբերակով ուղարկեն հետևյալ էլեկտրոնային հասցեներին` ella.papikyan@isec.am և diana.khuzatyan@isec.am
- Լրացված և ստորագրված դիմումի ձևաթուղթ։
- UKEN ստորաբաժանման կողմից հաստատում՝ ընտրված աջակցության ձևի իրականացման հնարավորության վերաբերյալ, իսկ հետևյալ դեպքերում՝
- կոնֆերանս / ամառային կամ ձմեռային դպրոց – գրանցման ապացույց կամ կազմակերպչի էլեկտրոնային նամակ, որը հաստատում է զեկույցի ընդունումը կոնֆերանսում կամ դպրոցի ընդունելությունը։
- Ասպիրանտների համար – գիտական ղեկավարի կարճ հանձնարարական նամակ, որը հաստատում է պլանավորվող գործունեության սերտ կապը պատրաստվող դոկտորական ատենախոսության հետ։
- Ավելի քիչ հնարավորություններ ունեցող մասնակիցների համար – փաստաթուղթ, որը հաստատում է հաշմանդամությունը կամ առողջական, ֆինանսական, կրթական կամ սոցիալական այլ դժվարությունները։

Opportunity to Apply for "PROM" Short-Term Academic Exchange Program
Master’s students, PhD students, and academic staff of ISEC NAS RA have the opportunity to participate in the "PROM" short-term academic exchange program, funded by the National Agency for Academic Exchange of Poland (NAWA) and hosted by the University of the National Education Commission in Krakow (Poland).
For detailed information about the "PROM" program, please visit the website.
The University of the National Education Commission in Krakow financially supports the mobility of the PROM program (travel expenses, accommodation, and other fees will be reimbursed on the site).
Information about the expenses
Scholarship-funded outgoing and incoming mobilities will last from 5 to 30 days.
Doctoral candidates and academic staff are eligible to apply for incoming mobilities of 7 days.
Candidates interested in participating in the project will be asked to submit the required documents in scanned form to the following email addressesella.papikyan@isec.am and diana.khuzatyan@isec.am
• A completed and signed Application Form.
• Confirmation from the UKEN unit regarding the possibility of implementing the selected form of support, and in the case of:
• a conference / summer or winter school – proof of registration or an email confirmation from the organizer confirming acceptance of a conference presentation or admission to the school.
• For doctoral students – a short letter of recommendation from the supervisor, confirming the close connection between the planned activity and the doctoral dissertation being prepared.
• For participants with fewer opportunities, a document confirming a disability or other health-related, financial, educational, or social difficulties.