«PROM» կարճաժամկետ ակադեմիական փոխանակման ծրագրին դիմելու հնարավորություն
Փետրվարի 18, 2026ԳԿՄԿ մագիստրանտները, ասպիրանտները և ակադեմիական պրոֆեսորադասախոսական անձնակազմը հնարավորություն ունեն մասնակցելու Կրակովի ազգային կրթական հանձնաժողովի համալսարանի (Լեհաստան)՝ Ակադեմիական փոխանակման ազգային գործակալության (NAWA) կողմից ֆինանսավորվող «PROM» կարճաժամկետ ակադեմիական փոխանակման ծրագրին:
«PROM» ծրագրի մանրամասներին հնարավոր է ծանոթանալ՝ այցելելով հետևյալ կայքէջ:
Կրակովի ազգային կրթական հանձնաժողովի համալսարանը ֆինանսապես աջակցում է PROM ծրագրի շրջանակներում իրականացվող շարժունությանը (ճանապարհածախս, կացարան, անհրաժեշտության դեպքում այլ վճարներ տեղում կփոխհատուցվեն):
Կրթաթոշակի մասին տեղեկություն:
Կրթաթոշակով ֆինանսավորվող ելքային և մուտքային շարժունակությունները կտևեն 5-30 օր։
Ասպիրանտները և ակադեմիական անձնակազմը կարող են դիմել 7-օրյա մուտքային մոբիլության համար:
Նախագծին մասնակցել ցանկացող թեկնածուները պետք է անհրաժեշտ փաստաթղթերը սկանավորված տարբերակով ուղարկեն հետևյալ էլեկտրոնային հասցեներին` ella.papikyan@isec.am և diana.khuzatyan@isec.am
- Լրացված և ստորագրված դիմումի ձևաթուղթ։
- UKEN ստորաբաժանման կողմից հաստատում՝ ընտրված աջակցության ձևի իրականացման հնարավորության վերաբերյալ, իսկ հետևյալ դեպքերում՝
- կոնֆերանս / ամառային կամ ձմեռային դպրոց – գրանցման ապացույց կամ կազմակերպչի էլեկտրոնային նամակ, որը հաստատում է զեկույցի ընդունումը կոնֆերանսում կամ դպրոցի ընդունելությունը։
- Ասպիրանտների համար – գիտական ղեկավարի կարճ հանձնարարական նամակ, որը հաստատում է պլանավորվող գործունեության սերտ կապը պատրաստվող դոկտորական ատենախոսության հետ։
- Ավելի քիչ հնարավորություններ ունեցող մասնակիցների համար – փաստաթուղթ, որը հաստատում է հաշմանդամությունը կամ առողջական, ֆինանսական, կրթական կամ սոցիալական այլ դժվարությունները։

Возможность подать заявку на краткосрочную программу по академическому обмену «PROM»
Февраль 18, 2026Магистранты, Аспиранты и представители академического состава МНОЦ НАС РА имеют возможность участвовать в краткосрочной программе по академическому обмену «PROM» Университетa Комиссии национального образования в Кракове (Польша), которая финансируется Национальным агентством академических обменов Польши (NAWA)
С подробностями программы «PROM» можно ознакомиться, перейдя на следующий сайт.
Университет Комиссии национального образования в Кракове финансово поддерживает мобильность программы PROM (расходы на проезд, проживание, в случае необходимости другие траты возмещаются на месте).
Информация о стипендии.
Стипендиальные исходящие и входящие мобильности будут длиться от 5 до 30 дней.
Докторанты и академический персонал имеют право подать заявку на входящую мобильность продолжительностью 7 дней
Кандидатам, заинтересованным в участии в проекте, необходимо направить требуемые документы в отсканированном виде на следующие следующие электронные почты: ella.papikyan@isec.am и diana.khuzatyan@isec.am
- Заполненная и подписанная форма заявки.
- Подтверждение от подразделения UKEN о возможности реализации выбранной формы поддержки, а в случае:
- конференции / летней или зимней школы – подтверждение регистрации или письмо от организатора, подтверждающее принятие доклада на конференцию или зачисление в школу.
- Для аспирантов – краткое рекомендательное письмо от научного руководителя, подтверждающее тесную связь планируемой деятельности с подготавливаемой докторской диссертацией.
- Для участников с ограниченными возможностями – документ, подтверждающий инвалидность или иные трудности, связанные со здоровьем, финансовым положением, образованием или социальными условиями.