Մագիստրոսի Էրազմուս + փոխանակման ծրագիր
«Էրազմուս+» միջազգային կրեդիտային շարժունության ծրագրի շրջանակներում, ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի և Իտալիայի Տուշա համալսարանի միջև կնքված միջբուհական համաձայնագրի համաձայն՝ հայտարարվում է շարժունության մրցույթ՝ Տնտեսագիտության և կառավարման ամբիոնի «Գործարար վարչարարություն» և Իրավագիտության ամբիոնի «Իրավագիտություն» մասնագիտությունների առկա և հեռակա ուսանողների համար՝ 2024-2025 ուստարվա 2-րդ կիսամյակը ուսանելու Տուշայի համալսարանում:
Շարժունության ծրագրին մասնակցող ուսանողներին կտրամադրվի ամսական 850 եվրո կրթաթոշակ և 360 եվրո` ճանապարհածախսը հոգալու համար:
Ուսուցման լեզուներն են՝
«Իրավագիտություն» մասնագիտության դասընթացներն իրականացվում են անգլերեն:
«Գործարար վարչարարություն» մասնագիտության դասընթացներն իրականացվում են իտալերեն:
Ուսուցողական և օժանդակ նյութերը բոլոր ուսանողներին տրամադրվում են անգլերեն:
- լինել ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ «Գործարար վարչարարություն» կամ «Իրավագիտություն» մասնագիտությունների առաջին կուրսի ուսանող, կրթաձևը՝ առկա կամ հեռակա,
- տիրապետել անգլերենին՝ B2 մակարդակին համապատասխան, նաև իտալերենին՝ A2 մակարդակին համապատասխան՝ «Գործարար վարչարարություն» մասնագիտության ուսանողների համար:
Մրցույթին մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև ս.թ. հունվարի 22-ը ներառյալ ella.papikyan@isec.am էլեկտրոնային փոստին անգլերենով, որպես մեկ PDF փաստաթուղթ, ուղարկել հետևյալ փաստաթղթերը՝
2. ինքնակենսագրական (CV)՝ Europass ձևաչափով,
5. օտար լեզվի (անգլերեն/իտալերեն) իմացությունը հաստատող վկայական (առկայության դեպքում):
Փաստաթղթային փուլը հաղթահարած մասնակիցների հետ կանցկացվի բանավոր հարցազրույց (հարցազրույցի լեզուն՝ անգլերեն):
Տուշայի համալսարանի վեբկայքը տես՝ http://www.unitus.it/
Հարցերի դեպքում և հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար դիմել ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնի արտաքին կապերի բաժին (ԳԿՄԿ կենտրոնական մասնաշենք, 7-րդ հարկ)։

Erasmus+ Master Degree Exchange Program
Within the framework of the Erasmus+ International Credit Mobility Program, and in accordance with the inter-university agreement between the International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of RA and the University of Tuscia in Italy, a mobility call is announced for the part time and full time students of the “Business Administration” and “Jurisprudence” master degree programms to study at the University of Tuscia for the second semester of the 2024-2025 academic year.
Students participating in the mobility program will receive a monthly scholarship of 850 euros and an additional 360 euros to cover travel expenses.
The languages of instruction are:
- Courses in the "Jurisprudence" program are conducted in English.
- Courses in the "Business Administration" program are conducted in Italian.
All students are provided with educational and supplementary materials in English.
To participate in the exchange program, applicants must:
- Be first-year part time or full time students of "Business Administration" or "Jurisprudence" master degree programs of ISEC NAS RA
- Have proficiency in English language at B2 level, and for students of the "Business Administration" also A2 level in Italian language
To participate in the exchange program, applicants have to send the following documents in English, as a single PDF file, to the email address ella.papikyan@isec.am by January 22 of the current year:
- A copy of the passport,
- A Europass format CV,
- A motivation letter,
- An academic transcript,
- A certificate confirming knowledge of English/Italian (if available).
Participants who pass the document screening phase will be invited to a verbal interview in English.