Megaphone  Հարգելի՛ գործընկերներ,
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը ԵՄ ֆինանսավորմամբ իրականացնում է Էրազմուս+ կարողությունների զարգացման «EU Bridge. Բարձրագույն կրթության հզորացում՝ Հայաստանում եվրոպական ծրագրերի կառավարման համար» նախագիծը։
Այն միտված է նպաստելու Հայաստանում իրականացվող ԵՄ ֆինանսավորմամբ ծրագրերի որակի բարձրացմանը, միջազգային համագործակցության խթանմանը, ծրագրերի կառավարման ոլորտի մասնագետների պատրաստմանն ու փորձի փոխանակմանը՝ ամրապնդելով հայկական համալսարանների դերը Եվրոպական բարձրագույն կրթության տարածքում։
Նախագծի շրջանակներում իրականացվում է բուհերի կարիքների գնահատում՝ հետազոտություն, որի արդյունքների հիման վրա կմշակվի վերապատրաստման ծրագիր բուհերի աշխատակիցների և պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար։
Հարցաշարը անանուն է և նախատեսված է բուհերի բարձր և միջին օղակի ղեկավարների, ինչպես նաև պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար։
Խնդրում ենք անցնել հետևյալ հղումով և լրացնել հարցաշարը մինչև ս/թ մայիսի 12-ը ՝ https://forms.gle/B1VqahjfJghYcsuS8

EU Bridge Questionnaire
The International Scientific-Educational Center of the NAS RA is implementing the Erasmus+ Capacity Building in Higher Education project funded by the European Union, titled “EU Bridge: Strengthening Higher Education for European Project Management in Armenia”.
The project aims to contribute to improving the quality of EU-funded programmes implemented in Armenia, promoting international cooperation, training professionals in programme management, and facilitating the exchange of experience, thereby strengthening the role of Armenian universities within the European Higher Education Area.
As part of the project, a needs assessment survey of higher education institutions is being conducted. Based on its results, a training programme will be developed for university staff and academic faculty members.
The questionnaire is anonymous and is intended for senior and middle-level university administrators as well as academic staff.
Please follow the link below and complete the questionnaire by May 12, 2026: https://forms.gle/B1VqahjfJghYcsuS8