Megaphone  Հարգելի՛ գործընկերներ,
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը ԵՄ ֆինանսավորմամբ իրականացնում է Էրազմուս+ կարողությունների զարգացման «EU Bridge. Բարձրագույն կրթության հզորացում՝ Հայաստանում եվրոպական ծրագրերի կառավարման համար» նախագիծը։
Այն միտված է նպաստելու Հայաստանում իրականացվող ԵՄ ֆինանսավորմամբ ծրագրերի որակի բարձրացմանը, միջազգային համագործակցության խթանմանը, ծրագրերի կառավարման ոլորտի մասնագետների պատրաստմանն ու փորձի փոխանակմանը՝ ամրապնդելով հայկական համալսարանների դերը Եվրոպական բարձրագույն կրթության տարածքում։
Նախագծի շրջանակներում իրականացվում է բուհերի կարիքների գնահատում՝ հետազոտություն, որի արդյունքների հիման վրա կմշակվի վերապատրաստման ծրագիր բուհերի աշխատակիցների և պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար։
Հարցաշարը անանուն է և նախատեսված է բուհերի բարձր և միջին օղակի ղեկավարների, ինչպես նաև պրոֆեսորադասախոսական կազմի համար։
Խնդրում ենք անցնել հետևյալ հղումով և լրացնել հարցաշարը մինչև ս/թ մայիսի 12-ը ՝ https://forms.gle/B1VqahjfJghYcsuS8

Megaphone  Уважаемые коллеги,
Международный научно-образовательный центр НАН РА реализует проект Erasmus+ по наращиванию потенциала в сфере высшего образования, финансируемый Европейским союзом, под названием «“EU Bridge: Strengthening Higher Education for European Project Management in Armenia».
Проект направлен на повышение качества программ, финансируемых ЕС и реализуемых в Армении, развитие международного сотрудничества, подготовку специалистов в области управления проектами, а также содействие обмену опытом, тем самым укрепляя роль армянских университетов в Европейском пространстве высшего образования.
В рамках проекта проводится исследование по оценке потребностей вузов. На основе его результатов будет разработана программа обучения для сотрудников университетов и профессорско-преподавательского состава.
Анкета является анонимной и предназначена для руководителей высшего и среднего звена вузов, а также для профессорско-преподавательского состава.