«Դասավանդի՛ր, Հայաստան» առաջնորդության զարգացման ծրագիր
Փետրվարի 27, 2018 Հունվարի 9-ից բացվել են «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի առաջնորդության զարգացման ծրագրի մասնակցության հայտադիմումները և ընդունվելու են մինչև ապրիլի 30-ը ներառյալ։
Հունվարի 9-ից բացվել են «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ի առաջնորդության զարգացման ծրագրի մասնակցության հայտադիմումները և ընդունվելու են մինչև ապրիլի 30-ը ներառյալ։
«Դասավանդի’ր, Հայաստան»-ը հավաքագրում է Հայաստանի ամենաշնորհալի երիտասարդներին` որպես ուսուցիչներ ուղարկելով աշխատելու Հայաստանի առավել մեծ կարիք ունեցող համայնքներում։ Ծրագրի մասնակիցներն անդամակցում են Երկամյա Առաջնորդության զարգացման ծրագրին, որի ընթացքում ձեռք են բերում աշակերտների նվաճումներն ու առաջնորդության ջիղը դասարանում բարելավելու գիտելիքներ, հմտություններ և նոր աշխարհայացք` միաժամանակ իրականացնելով համայնքային զարգացման նախաձեռնություններ: Երկամյա ժամկետի ավարտին մասնակիցները նշանակվում են Դեսպաններ և ուղղորդվում աշխատելու ռազմավարական նշանակության օղակներում, որոնք հենարան են հանդիսանում Հայաստանում համաչափ կրթության շարժման համար:
Այս պահի դրությամբ «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ը ներկայացված է Հայաստանի 6 մարզի 52 գործընկեր դպրոցում: Ծրագիրն ունի մասնակիցների երեք սերունդ, որոնցից առաջինը՝ 14 մասնակից, արդեն ավարտել է երկամյա ծրագիրը և գտել են իրենց մասնագիտական ուղին, իսկ երկրորդ եւ երրորդ սերնդի մասնակիցները 71-ն են, որոնք աշխատում են շուրջ 5000 երեխայի հետ: «Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ը շարունակաբար համագործակցում է նոր դպրոցների ու համայնքների հետ, որպեսզի հասանելի դառնա Հայաստանի նույնիսկ ամենահեռավոր մարզերում ապրող յուրաքանչյուր երեխայի համար: Ծրագրին մասնակցելու համար հարկավոր է լրացնել հայտադիմումը:
«Դասավանդի՛ր, Հայաստան»-ն անկախ ծրագիր է, որը համագործակցում է ՀՀ կառավարության, մարզպետարանների, բոլոր համայնքների դպրոցների, համալսարանների, տեղական և արտասահմանյան կազմակերպությունների և անհատների հետ: Մոդելը, որի հիման վրա ստեղծվել է ծրագիրը, 25 տարվա պատմություն ունի։ Այն սոցիալական փոփոխության հասնելու հաջողված ծրագիր է, որը կիրառվել է աշխարհի շուրջ 46 երկրում:
Հայտադիմումների և ընդունելության հետ կապված հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել Հավաքագրման համակարգող Տաթևիկ Հովհաննիսյանին +374 41 53 01 54 հեռախոսահամարով կամ գրել tatev.hovhannisyan@teachforarmenia.org էլեկտրոնային հասցեին:
Ծրագրի մասին հավելյալ տեղեկություններ ստանալու համար կարող եք այցելել պաշտոնական կայքը` https://arm.teachforarmenia.org:

"Teach for Armenia" Leadership Development Program
February 27, 2018 Registration for participation in the "Teach for Armenia" leadership development program started on January 9. The deadline of applications is April 30, inclusive.
Registration for participation in the "Teach for Armenia" leadership development program started on January 9. The deadline of applications is April 30, inclusive.
"Teach for Armenia" leadership development program recruits the most gifted young people of the republic by sending them to work as teachers in the most needy communities of Armenia. The participants are members of the two-year "Teach for Armenia" leadership development program, during which they acquire knowledge and skills, new outlook to enhance pupils’ classroom achievements and leadership skills, simultaneously implementing community development initiatives. At the end of the two-year program the participants are appointed ambassadors and sent to work in strategically important circles that are the basis of proportional education movement in Armenia.  Today "Teach for Armenia" leadership development program is operating in 52 partner schools of 6 regions in Armenia. The program involves three generations of participants. The 14 participants of the first generation have already completed the two-year program and found their professional career, while the 71 participants of the second and third generations are working with 5000 children. "Teach for Armenia" program continuously cooperates with new schools and communities to become accessible to every child living in even the most distant regions of Armenia. To participate in the program you need to complete the application form.
"Teach for Armenia" is an independent program that collaborates with the RA government, regional administrations, schools, universities, local and foreign organizations and individuals. The model, on the basis of which the program has been created, has a history of 25 years. It is a successful program to achieve a social change and has been implemented in around 46 countries of the world.
If necessary, please, contact the program coordinator Tatevik Hovhannisyan: +374 41 53 01 54 or write to: tatev.hovhannisyan@teachforarmenia.org