«Ապագայի Հայաստան» գիտաժողով-դպրոց
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը սիրով հրավիրում է մասնակցելու «Ապագայի Հայաստան» գիտաժողով-դպրոցին, որը տեղի կունենա ս.թ. մարտի 13-15-ին Ծաղկաձորում:
Ընդունվում են զեկուցումներ՝ գիտության տարբեր բնագավառներին առնչվող: Խրախուսվում է ասպիրանտների, հայցորդների, մագիստրանտների, երիտասարդ հետազոտողների մասնակցությունը:
Գիտաժողով-դպրոցի ընթացքում զեկուցումներով և հրապարակային դասախոսություններով հանդես կգան նաև գիտության տարբեր ոլորտների տեղացի և արտասահմանցի երիտասարդ հետազոտողներ և հայտնի գիտնականներ:
Գիտաժողով-դպրոցը հրաշալի հնարավորություն է հատկապես գիտության բնագավառում իրենց առաջին քայլերը կատարող հետազոտողների համար: Լավագույն զեկուցումները կտպագրվեն ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ «Կաճառ» պարբերականում:
Գրանցվելու և թեզիսներն ուղարկելու վերջնաժամկետը մարտի 1-ն է:
Գիտաժողով-դպրոցի ընտրված մասնակիցները պետք է վճարեն մասնակցության արժեք՝ 5000 ՀՀ դրամ։
Գիտաժողով-դպրոցի պաշտոնական բացումը տեղի կունենա ս.թ.-ի մարտի 13-ին՝ ժամը 10:00-ին , ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ 10-րդ հարկի դահլիճում:
Մանրամասն տեղեկատվության համար կարող եք գրել conference@isec.am կամ զանգահարել (+37410) 568183 - 369 կամ (+37460) 623520-369 հեռախոսահամարներով:

"Future Armenia" conference-school
The International Scientific-Educational Center of the National Academy of Sciences of the Republic of Armenia is pleased to invite you to participate in the "Future Armenia" conference-school, which will take place on March 13-15 in Tsakhkadzor.
Reports on various fields of science are accepted. The participation of PhD students, PhD candidates, graduate students and young researchers is encouraged.
During the conference-school, local and foreign young researchers and well-known scholars from different fields of science will give reports and public lectures.
The conference-school is a great opportunity especially for researchers who are making their first steps in the field of science. The best reports will be published in the "Katchar" periodical of the ISEC NAS RA.
The deadline for registration and submission of abstracts is March 1.
Participation fee is 5,000AMD for selected participants.
The official opening of the conference-school will take place on March 13, 2020, at 10:00 am, in the hall of ISEC NAS RA on 10th floor.