«Ապագայի Հայաստան» գիտաժողով-դպրոց
ՀՀ ԳԱԱ գիտակրթական միջազգային կենտրոնը սիրով հրավիրում է մասնակցելու «Ապագայի Հայաստան» գիտաժողով-դպրոցին, որը տեղի կունենա ս.թ. մարտի 13-15-ին Ծաղկաձորում:
Ընդունվում են զեկուցումներ՝ գիտության տարբեր բնագավառներին առնչվող: Խրախուսվում է ասպիրանտների, հայցորդների, մագիստրանտների, երիտասարդ հետազոտողների մասնակցությունը:
Գիտաժողով-դպրոցի ընթացքում զեկուցումներով և հրապարակային դասախոսություններով հանդես կգան նաև գիտության տարբեր ոլորտների տեղացի և արտասահմանցի երիտասարդ հետազոտողներ և հայտնի գիտնականներ:
Գիտաժողով-դպրոցը հրաշալի հնարավորություն է հատկապես գիտության բնագավառում իրենց առաջին քայլերը կատարող հետազոտողների համար: Լավագույն զեկուցումները կտպագրվեն ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ «Կաճառ» պարբերականում:
Գրանցվելու և թեզիսներն ուղարկելու վերջնաժամկետը մարտի 1-ն է:
Գիտաժողով-դպրոցի ընտրված մասնակիցները պետք է վճարեն մասնակցության արժեք՝ 5000 ՀՀ դրամ։
Գիտաժողով-դպրոցի պաշտոնական բացումը տեղի կունենա ս.թ.-ի մարտի 13-ին՝ ժամը 10:00-ին , ՀՀ ԳԱԱ ԳԿՄԿ 10-րդ հարկի դահլիճում:
Մանրամասն տեղեկատվության համար կարող եք գրել conference@isec.am կամ զանգահարել (+37410) 568183 - 369 կամ (+37460) 623520-369 հեռախոսահամարներով:

Школа- конференция "Армения будущего"
Февраль 1, 2020 Международный научно-образовательный центр НАН РА с радостью приглашает желающих принять участие в школе-конференции под заголовком "Армения будущего", которая состоится с 13 по 15 марта 2020 года в Цахкадзоре.
Международный научно-образовательный центр НАН РА с радостью приглашает желающих принять участие в школе-конференции под заголовком "Армения будущего", которая состоится с 13 по 15 марта 2020 года в Цахкадзоре.
Принимаются доклады, касающиеся самых разных сфер науки. В частности, поощряется участие аспирантов, соискателей, магистрантов, молодых исследователей.
В школе-конференции с докладами и публичными лекциями выступят на разные научные темы армянские и зарубежные молодые исследователи, а также известные ученые.
Школа-конференция – прекрасная возможность в особенности для исследователей, делающих первые шаги в науке. Лучшие доклады будут напечатаны в журнале МНОЦ НАН РА "Качар".
Последний срок для регистрации и отправки тезисов – 1 марта с.г.
Стоимость участия для отобранных участников школы конференции составляет 5 000 драм РА.
Официальное открытие школы-конференции состоится 13 марта с.г. в 10.00 ч. на 10-ом этаже МНОЦ НАН РА.
Для дополнительной информации обращаться по электронному адресу conference@isec.am или звонить по следующим телефонным номерам: 010 568183 - 369 или 060 623520-369.