Ամբողջական կրթաթոշակ Եվրոպայի քոլեջի մագիստրոսական ծրագրերի համար
Եվրոպայի քոլեջի շրջանավարտների հայաստանյան ասոցիացիան «Շրջանավարտների դեսպանության ծրագրի» շրջանակներում սիրով հրավիրում է ձեզ մասնակցելու Եվրոպայի քոլեջի ակադեմիական և կրթաթոշակային ծրագրերի ներկայացմանը նվիրված առցանց հանդիպմանը:
Օրը` 14.12.2021
Ժամը՝ 15:00
Հանդիպմանը մասնակցելու համար հարկավոր է մինչ ս.թ. դեկտեմբերի 12-ը գրանցվել այստեղ: Գրանցումից հետո ձեզ կտրամադրվի հանդիպման հղումը:
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՔՈԼԵՋԻ ՄԱՍԻՆ
Եվրոպայի Քոլեջը հանդիսանում է Եվրոպայի հեղինակավոր համալսարաններից մեկը, որը հիմնադրվել է 1949 թվականին։ Եվրոպայի քոլեջը առաջարկում է հետբուհական ծրագիր, հետևյալ մասնագիտություններով՝
• Եվրոպական տնտեսական ուսումնասիրություններ (Բրյուգեի ամբիոն)
• Եվրոպական իրավական ուսումնասիրություններ (LLM) (Բրյուգեի ամբիոն)
• Եվրոպական քաղաքական և կառավարման ուսումնասիրություններ (Բրյուգեի ամբիոն)
• ԵՄ միջազգային հարաբերությունների և դիվանագիտության ուսումնասիրություններ (Բրյուգեի ամբիոն)
• Անդրատլանտյան հարաբերություններ (Բրյուգեի ամբիոն)
• Եվրոպական միջառարկայական ուսումնասիրություններ (Նատոլինի ամբիոն)։
ՀԱՅ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻՆ ՏՐԱՄԱԴՐՎՈՂ ԿՐԹԱԹՈՇԱԿՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
Եվրոպական միությունն առաջարկում է մեծ թվով կրթաթոշակներ Հայաստանի Հանրապետության բուհերի շրջանավարտներին` Եվրոպայի քոլեջի Բրյուգեի (Բելգիա) կամ Նատոլինի (Լեհաստան) ամբիոններում, հետբուհական կրթություն ստանալու համար: Վերոնշյալ կրթաթոշակները փոխհատուցում են ուսման, կեցության, սննդի և ճանապարհորդության ծախսերը, ինչպես նաև ներառում են որոշակի գումար առօրյա մանր ծախսերը հոգալու համար:

Стипендия для магистерских программ европейских колледжей
Ассоциация выпускников европейских колледжей Армении в рамках "Программы выпускников-послов" приглашает вас принять участие в онлайн-встрече, посвященной презентации академических и стипендиальных программ Европейского колледжа.
Дата - 14.12.2021
Время в 15:00 ч.
Для участия необходимо до 12 декабря сего года зарегистрироваться здесь. После регистрации вам будет предоставлена ссылка.
О ЕВРОПЕЙСКОМ КОЛЛЕДЖЕ
Европейский колледж был основан в 1949 году и является одним из самых престижных университетов Европы. Он предлагает послевузовское обучение по следующим специальностям:
- Европейские экономические исследования (кафедра Брюзе);
- Европейские правовые исследования (LLM) (кафедра Брюзе);
- Европейские исследования в области политики и управления (кафедра Брюзе);
- Исследования в области международных отношений и дипломатии ЕС (кафедра Брюзе);
- Трансатлантические отношения (кафедра Брюзе);
- Европейские междисциплинарные исследования (кафедра Натолини).
О ПРЕДОСТАВЛЕНИИ СТИПЕНДИЙ АРМЯНСКИМ СТУДЕНТАМ
Европейский Союз предлагает выпускникам вузов Республики Армения большое количество стипендий для получения послевузовского образования на кафедре Брюзе (Бельгия) или Натолини (Польша) Европейского колледжа. Вышеупомянутые стипендии покрывают расходы на образование, проживание, питание и дорогу, а также включают небольшие траты на ежедневные расходы.