Ամբողջական կրթաթոշակ Եվրոպայի քոլեջի մագիստրոսական ծրագրերի համար
Եվրոպայի քոլեջի շրջանավարտների հայաստանյան ասոցիացիան «Շրջանավարտների դեսպանության ծրագրի» շրջանակներում սիրով հրավիրում է ձեզ մասնակցելու Եվրոպայի քոլեջի ակադեմիական և կրթաթոշակային ծրագրերի ներկայացմանը նվիրված առցանց հանդիպմանը:
Օրը` 14.12.2021
Ժամը՝ 15:00
Հանդիպմանը մասնակցելու համար հարկավոր է մինչ ս.թ. դեկտեմբերի 12-ը գրանցվել այստեղ: Գրանցումից հետո ձեզ կտրամադրվի հանդիպման հղումը:
ԵՎՐՈՊԱՅԻ ՔՈԼԵՋԻ ՄԱՍԻՆ
Եվրոպայի Քոլեջը հանդիսանում է Եվրոպայի հեղինակավոր համալսարաններից մեկը, որը հիմնադրվել է 1949 թվականին։ Եվրոպայի քոլեջը առաջարկում է հետբուհական ծրագիր, հետևյալ մասնագիտություններով՝
• Եվրոպական տնտեսական ուսումնասիրություններ (Բրյուգեի ամբիոն)
• Եվրոպական իրավական ուսումնասիրություններ (LLM) (Բրյուգեի ամբիոն)
• Եվրոպական քաղաքական և կառավարման ուսումնասիրություններ (Բրյուգեի ամբիոն)
• ԵՄ միջազգային հարաբերությունների և դիվանագիտության ուսումնասիրություններ (Բրյուգեի ամբիոն)
• Անդրատլանտյան հարաբերություններ (Բրյուգեի ամբիոն)
• Եվրոպական միջառարկայական ուսումնասիրություններ (Նատոլինի ամբիոն)։
ՀԱՅ ՈՒՍԱՆՈՂՆԵՐԻՆ ՏՐԱՄԱԴՐՎՈՂ ԿՐԹԱԹՈՇԱԿՆԵՐԻ ՄԱՍԻՆ
Եվրոպական միությունն առաջարկում է մեծ թվով կրթաթոշակներ Հայաստանի Հանրապետության բուհերի շրջանավարտներին` Եվրոպայի քոլեջի Բրյուգեի (Բելգիա) կամ Նատոլինի (Լեհաստան) ամբիոններում, հետբուհական կրթություն ստանալու համար: Վերոնշյալ կրթաթոշակները փոխհատուցում են ուսման, կեցության, սննդի և ճանապարհորդության ծախսերը, ինչպես նաև ներառում են որոշակի գումար առօրյա մանր ծախսերը հոգալու համար:

Full Scholarship for Master's Programs at College of Europe
The Armenian Alumni Association of College of Europe, within the framework of the "Alumni Embassy Program", kindly invites you to participate in an online meeting dedicated to the presentation of the European College's academic and scholarship programs.
Day: 14.12.2021
Time:15:00
Those who’d like to participate must register here until December 12. After registration you will receive a meeting link.
ABOUT COLLEGE OF EUROPE
The College of Europe is one of the most prestigious universities in Europe, founded in 1949. College of Europe offers a postgraduate program in the following specialties:
- European Economic Studies (Bruges Chair)
- European Legal Studies (LLM) (Bruges Chair)
- European Policy and Management Studies (Bruges Chair)
- EU International Relations and Diplomacy Studies (Bruges Chair)
- Transatlantic Relations (Bruges Chair)
- European Interdisciplinary Studies (Natolin Chair).
ABOUT SCHOLARSHIPS PROVIDED TO ARMENIAN STUDENTS
The European Union offers a large number of scholarships to graduates of universities in the Republic of Armenia for postgraduate education at the College of Europe in Bruges (Belgium) or Natolin (Poland). The scholarships listed above cover the costs of school, housing, food, and travel, as well as some money for minor everyday needs. The event will be hosted by Angela Mnatsakanyan, a alumni-ambassador of the College of Europe.